Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A vezetékes vagy a wifi...

A vezetékes vagy a wifi kapcsolat a gyorsabb/jobb?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, és 25 Mbit-es UPC internetem Wifi kapcsolattal. Az lenne a kérdésem, hogy használjam továbbra is wifit, vagy kössem össze kábellel a gépet? A lényeg a letöltési sebesség lenne, mert rengeteg játékot és filmet szedek le a netről, és fontos lenne a letöltési sebesség. Szerintetek melyik megoldással lenne gyorsabb?

2015. szept. 19. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
LAN.
2015. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Ethernet.


A wifivel magadat is besugárzod - fölöslegesen.

2015. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
25 Mbps -ot még a "G" Wi-Fi szabvány is tud. Szóval ahogy neked kényelmesebb. Ha mindig a fix helyen van a gép, akkor én is a LAN -t javaslom.
2015. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a Wifi lesz a nyerő, mert nyaranta nagyon meleg van itt a felső emeleti szobámban, ezért leköltözök a nappaliba, ahol nincs lehetőség kábeles kapcsolatra. Mellesleg vezeték nélküli kapcsolattal gyorsabb a böngésző is, a letöltési sebesség meg ugyanaz. Csak azt nem értem, hogy a 25 Megás netnél megfelelő-e az átlag 3.5-4 Mb/sec letöltési sebbeség.
2015. szept. 19. 11:37
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

xD


#1

LAN - Local Area Network (Helyi hálózat)

Wifi is belesorolandó te. :D


#2 "A wifivel magadat is besugárzod - fölöslegesen."

Miért ha a telefonodat a gatyádban szerszámod mellet hordod, akkor nem? :D Az is rádióhullám.


#3

Már ha kivitelezhető. Az én albérletemben fix helyen van a gép, de még se tudunk kábelezni. Akkor 1x kell egy kalapács-véső, hogy ne a járókövön menjen a kábel. Le van festve a lakás is.

Ergo szituáció függő.


---

Mellesleg egy N szabványú Wifi-vel ami 300Mb/s tud, simán jönnek a torrentek 10MB/s-el 3/4-es wifi jel mellet és a legócskább Digi-m van.

2015. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, használd a vezetékes kapcsolatot. Attól stabilabb gyorsabb (ping-re is) nem lesz egy wifi sem. Ha nincs akkor pedig érdemes stabil és megbízható eszközöket venni, amik tartják a jelerősséget.
2015. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Ha lenti szoba egy fázison van a fentivel, akkor lehet venni Power Line adaptert is.

[link]

2015. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!