Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A letöltési sebességem az...

A letöltési sebességem az 1/12-ed részére csökkent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem steam-ről egy játékot letölteni, 160kb/s-1mb/s-ig ment a letöltési sebességem. Utána gondoltam, lehet csak a steam ilyen lassú, és megpróbálok leszedni egy több mint 400 seederrel rendelkező filmet nCore-ról. Az is ugyanezeket a sebességeket produkálta... Skype-on nem tudok hívni, mert olyan lassú lett az internet. Kihúztam a router-t, ahol kapja az áramot, 5 másodpercig, visszadugtam, és nem javult a helyzet. A routerem 37 ezer forint volt, és nagyon erős, 12mb/s-mal szedtem le ugyanazt a filmet 4 napja, mint ami most átlagosan 600 kb/s-mal ment. Windows 10-em van, hibakeresést futtattam 2-szer is, de ugyanolyan használhatatlanul lassú az internet, nem javult a helyzet. Mit csináljak?
2015. szept. 25. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a speedtest.net-en, ha itt is ilyen lassú, akkor érdemes lehet szólni a szolgáltatónak, ilyen sebességnél már lehet hogy alatta van a szerződésben garantáltnak, szóval javítaniuk kell.
2015. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyedül a netet nem írtad meg. Meglepő...
2015. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, felhívtam a szolgáltatót, azt mondták, csináljak a routerrel egy speedtestet, letöltésre 9.65mbps-t mutatott, feltöltésre pedig 9.80-at... Ha 9.65 a letöltési, akkor nem értem, miért 600kbps-sel tölt. Aztán mondták, hogy csináljak úgy is, hogy a kábelt egyből a gépbe dugom. Úgy is 9.63mbps-t mutatott letöltésre, feltöltésre pedig 9.74-et, magyarán majdnem stimmel a routeren mért adatokkal. Elindítottam egy torrentes letöltést kábelen keresztül, és kábelesen 11mbps-mal töltött egy 400 seederes filmet, és routerrel pedig 628kbps-mal. Azt mondták, mindig ki kell zárni, hogy a router a ludas. A speedtesten is mértem, majdnem egyenlők az adatok... Ctrl+Alt+Del-lel megnéztem a network fület, és 0%-osan volt terhelve. Avast sem mutatja ki, és a windows-os internetesen hibakeresés is mindent rendben talál... A router nem kapott külső fizikai beütést (magyarán nem ütögettem, rugdostam, stb...). Most egy 1800 seederes filmet próbáltam leszedni, az 1mbps-t nem éri el. Mit tegyek, segítsetek kérlek! :( Az elsőnek köszönöm azért.
2015. szept. 26. 10:51
 4/12 A kérdező kommentje:
Most viszont valami érdekeset észrevettem, eggyel több eszköz csatlakozik a hálózatomhoz, mint kellene. 1 telefon, 1 gép, maga a router, és van egy érdekes IP címmel rendelkező. Lehet, hogy az lopja a netemet? Hogy tudnám lecsatlakoztatni? (Ezt az Avast mutatta ki)
2015. szept. 26. 11:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Megváltoztattam a netes felhasználónevemet és jelszavamat, de ugyanúgy rossz... 1976 seederes fájlt 400kb/s-mal szed...
2015. szept. 26. 11:20
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem upnp nincs engedélyezve. első körben restartold a routert hátha.
2015. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, megpróbálom!
2015. szept. 26. 11:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem segített a restart, de legalább megpróbáltam... :/
2015. szept. 26. 12:11
 9/12 anonim ***** válasza:

ok. akkor jöhet a szokásos.

mac clone, portforward, upnp, firewall.

írj hogy sikerrel jártál e.

2015. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egy kábel cserét is próbálj meg a router és a gép között
2015. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!