Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegyük fel, angol nyelvterület...

Tegyük fel, angol nyelvterületen élek, és nevem George Clooney. Szintén tegyük fel, hogy szabad ez a domain név, és én regisztrálom magamnak. Elvehetik-e tőlem legálisan?

Figyelt kérdés
Mert ha nem, az egyenes út a sikeres marketinghez, csak olyan szolgáltatást kell felhúzni mögé, ami sok embert érdekelhet egy megkapó üzenettel.

2015. okt. 19. 14:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha nem a színészről, hanem rólad (vagy a színész nevével egyező, de más emberről) szól az oldal (és például nem sérted vele - mondjuk csinálsz egy dickheadgeorgeclooney.com domaint), és a személyazonosságát/beleegyezését bizonyítani tudod a regisztrátornak, akkor nem lehet gond.
2015. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsó:


És ha burkoltan szól rólam?


Pl. felhúzok mögé egy filmes webáruházat, amelyben bemutatkozom, mint George Clooney nevű tulajdonos (tegyük fel, TÉNYLEG ÍGY HÍVNAK, ÉS A CÉGEM NEVE IS EZ), aki nagyon büszke arra, hogy névrokona lehet "kedvencének", a színész George Clooney-nak.


És megvásárolható az összes film nálam, amelyben valaha is szerepelt. Globális kiszállítás, akár több régiókódú DVD-n, Bluray-en, más adathordozón esetleg.


Tényleg nem idegesíteni akarok senkit, de eddig egyértelmű válasz erre nem jött. És kíváncsi vagyok, vajon mi történne.

2015. okt. 23. 00:10
 13/17 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben szerintem az előrelátás előzheti meg az esetleges konfliktust.

Tehát felkeresed George Clooney-ként George Clooney-t (annak menedzserét, ügynökségét, stb...) és közlöd vele a tervedet.

2015. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Ilyen esetben szerintem az előrelátás előzheti meg az esetleges konfliktust."


Igen, ez így logikus.


DE:

Esküszöm, nem idegesíteni akarok senkit...


de felvetődik a következő kérdés:


Ha nekem fel kell őt keresnem, mert a saját nevemmel regelnék domaint, ami történetesen az ő neve is, neki (illetve az ügynökségének) nem kellene hasonló ekjárást lefolytatnia?


Mert létezhet még a színész George Clooney-n kívül még egypár George Clooney, akinek az érdekeit sértheti az, ha saját nevével nem regisztrálhat domaint, mert már foglalt.


Vagy ebben az esetben is az erősebb (=híresebb) kutya ...ik elv érvényesül? :(

2015. okt. 23. 09:28
 15/17 anonim ***** válasza:
Nézd, a való világban élünk, szóval mérget vehetsz, hogy megszerzi a domaint vagy így, vagy úgy.
2015. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én két részre szedném szét a kérdést:

* szimplán a domain esetében a gyorsabb csaphat le a domain tulajdonjogára, ha azzal jogot/szabályzatot/másokat (tehát például a név mellé szidalmazó szavakat tesz a domainbe) nem sért


* ha már tartalom is társul hozzá, akkor meg :

- ha a domain igénylőjéről készül a tartalom akkor valószínűleg nem lesz gond

- ha egy adott névrokonról készül a tartalom, akkor meg azzal a névrokonnal kell tárgyalnia a domain igénylőjének/a tartalom közzétevőjének


Vegyünk egy példát:

* van egy Szabó Győző nevű színész: [link]

* de ha megnézzük a [link] oldalt, akkor másik Szabó Győzőt - egy pedagógust ( [link] ) - láthatunk

szóval jelen esetben a pedagógus Szabó Győző volt a gyorsabb, és a saját tartalmát tette fel, így nem lett vita.

2015. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2015. okt. 24. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!