Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szűnik meg az internetka...

Miért szűnik meg az internetkapcsolat, ha bekapcsolok egy adott számítógépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van több számítógépünk, rákötve egy routerre, ami egyben modem is (abba megy bele a koax kábel, és a router szüretel nekünk belőle internetet :D ). Na mármost minden szépen rendben működik, az internet- és wifielérés is folyamatos, egészen addig, amíg a nappaliban lévő számítógépet be nem kapcsoljuk. Akkor ugyanis igen hamar megszakad a netkapcsolat.


A routeren a DHCP be van kapcsolva, és az IPv4 és IPv6 beállításainál is be van állítva (a gépen) az automatikus IP-kérés.

Lehet van köze a dologhoz, nem tudom: a routerre sorba van kötve még egy router, egy másik épületben, azon is be van kapcsolva a DHCP. A szolgáltató egyébként a Telekom, a gép pedig UTP-kábellel van rákötve a routerre, nem wifin.



2015. nov. 9. 19:07
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
Attól függ mi hogy van konfigurálva. Lehet IP cím ütközés is. De találkoztam már annyira hibás hálózati kártyával is hogy kiütötte az egész hálózatot.
2015. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hmmm, igazából a "mi van konfigurálva" dolgot egyáltalán nem értem :D De a hálózati kártyát, nem hiszem, hogy rossz lenne, bár megeshet (két éves csak a gép).
2015. nov. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!