Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik wireless routert...

Melyik wireless routert válasszam a kettő közül? TP-LINK vagy ASUS?

Figyelt kérdés

Tp-link TL WR941ND 9700 Ft

[link]


Asus RT-AC51U 12000 Ft

[link]


120-as net, 2 szintes családi ház, p2p letöltés(torrent), filmnézés, néha játék, van hogy egyszerre hárman is használjuk a wifit.



2015. nov. 11. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettő 10/100-as így a 120 Mbites nethez kevés.

Ha még belefér a keretbe, akkor inkább ez:

[link]

2015. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az AC szabvány nem elég? Ezt a 10/100/1000-et el tudnád magyarázni dióhéjban?
2015. nov. 11. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a WiFi-re vonatkozik.


A 10/100 a routerben lévő switch sebességére utal. Pontosabban arra, hogy 10 illetve 100 Mbites módban működik. Bár a 10 Mbites módot már nem használjuk.

A lényeg hogy ez a router így maximum 100 Mbitet bír, mind a LAN, mind a WAN portokon ( a gyakorlatban ez 95 Mbit környékén van ).

Ez láthatóan kevesebb mint a 120 Mbit, így célszerűbb lenne egy 1000 Mbites ( 1 Gbit ) routert venni.


Lehet hogy a WiFi AC-s, de hiába, ha a WAN csak 100 Mbites.

2015. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Már N300 -as szabvány esetén is hülyeség volt a 10/100 -as switch a routerekbe. De az előtt, hogy egyes AC -s routerekbe is ezt raknak, már végképp értetlenül állok.


Ma már nem is lehet újonnan, olyan számítógépet vagy laptopot venni, amibe nincs gigabites LAN. Azt értem, hogy így akarják belőni az egyes árkategóriákat, hogy vissza butítják a termékeket, de ezzel csak megtévesztik a laikusabb felhasználókat. Mint jelen esetben is.


Mert valljuk be az nem életszerű, hogy valaki fájlokat másol két Wi-fi AC -vel csatlakozó számítógép között, inkább gyorsabban szernének internetezni, de akkor meg mi a halálnak 10/100 -as routerre az AC? Jól mutat a dobozon?

2015. nov. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Még annyit, hogy a 120-as net mennyit tud teljesíteni normál (nem laboratóriumi) körülmények között? Csak azért kérdem, mert ha mondjuk nem tud többet 100-nál (vagy csak elenyésző esetben), akkor lehet fölösleges az a 3-4 ezer plusz kiadás a gigabithez?

2015. nov. 12. 11:51
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként upc fiber power 120-ról van szó
2015. nov. 12. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ, a kábeltől, meg hogy hányan használják még, optimális esetben elérheti a tényleges 120 MBIT letöltési sebességet, stb... Nem éri meg a 10/100-as switch-es router akkor sem (szerintem).
2015. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A UPC valószínűleg HGW-t fog adni ( modemmel egybeépített router ).

120 Mbites nethez értelemszerűen olyan eszközt adnak, ami bírja is azt a sebességet ( legalábbis kábelen ).


Szerintem várd meg míg bekötik, használd pár napot, és ha megfelel a UPC-s HGW is, akkor nem kell külön routert venni.

Ha meg nem felel meg, akkor ott van az első hozzászólásomba linkelt router.

2015. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen sajnos muszáj, mert a mostani TP link tl-741 nem jó már semmire.. Gigabiteset nézek mindenképp, tetszik ez a TP Link amit linkeltél, de kicsit elbizonytalanodtam, elég vegyesek a tapasztalatok róla ahogy olvasgattam
2015. nov. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!