Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen lassú az egész...

Miért ilyen lassú az egész gépezet?

Figyelt kérdés
Van egy 2009-ben vásárolt HP-m, ami akkoriban nagyon jó, drága, gyors laptopnak számított. Az utóbbi két évben nem volt használatban, csak 1-2x kapcsoltam be. Most megint használatba került és siralmasan teljesít. Emlékszem,3-4 éve folyamatosan ment az utorrent, mellette youtube videok, minden szépen gyorsan futott egyszerre. Most "darabosan"játszik le videókat, akadozik a gép, a netes speedteszt max 80-at mutat, pedig 500as netem van. Hamar felmelegszik a lapi, úgy hűti magát szegény, hogy a szomszéd szobából is hallom és nagyon kellene neki egy új aku, csak töltőn működik. Ennek lehet köze a lassúsághoz? Régi vírusirtót töröltem. Telepítettem a 30 napig ingyenes Nod32-őt, talált is vagy 70 kártékony dolgot, azóta állítólag tiszta. A 300giga tárhelyből 20 giga szabad. Nem értem, miért szenved. Mondjuk nem is értek hozzá. Mit tehetnék vele? Lehet rajta még javítani, vagy nem étdemes és csak "kiöregedett"?

2015. nov. 28. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy ne melegedjen túl, lentebb vesz a teljesítményéből. Jó lenne szétszedni és rendesen kitakarítani, újrapasztázni stb. Utána tesztelheted.
2015. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Eszembe sem jutott, hogy esetleg így védi magát. Beviszem egy szervizbe, hogy portalanítság jó alaposan.
2015. nov. 28. 11:42
 3/4 A kérdező kommentje:
K*
2015. nov. 28. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon jó ötlet! Nyugodtan mondhatod nekik, hogy rakják rendbe úgy ahogy van.


Az adatokat pedig mentsd le róla. A HDD mellé még a DVD olvasóba berakhatsz egy 240 GB-os SSD-t is, az sokat dobna a gépeden.


Kiporolják újra kellene még rakni és frankó géped lenne.


És igen. A telefonok is ugyanígy működnek. Ha a telefon elér egy bizonyos hőmérsékletet, akkor a processzorá lekorlátozza, hogy ne melegedjen túl. És mivel visszafogja magát-->akad a telefon.


Ugyanez van az okostévéknél, teelfonoknál, és gépeknél is.


Laptopoknál meg főként igaz ez, mert egy PC ha melegszik, akkor feljebb kapcsolja a hűtést és kész. De a laptopban többnyire csak 1 venti van, ami nem mindig képes lehűteni a gépet...


:)

2015. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!