Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A problémám az lenne, hogy...

A problémám az lenne, hogy miután csatlakozok vele a wifire, az után még sincs internet elérésem. Lehet, hogy a router, vagy a telefon beállításai nem megfelelőek, router rossz? Ha esetleg valaki tapasztalt már hasonlókat, tud segíteni, az írjon!

Figyelt kérdés
Miért nem ad internetet a wifi, miután rácsatlakoztam telefonról?

2015. dec. 10. 22:06
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Valószínűbb, hogy a router nincs megfelelően konfigurálva.
2015. dec. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
esetleg tudnál adni egy kis instrukciót miféle beállításokat kellene megnéznem, átállítanom?
2015. dec. 11. 14:37
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Mi a routered pontos típusa? Milyen Interneted van, és ha van hozzá modem annak mi a típusa?
2015. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

router: TL-WR741ND

modem: DLINK DSR 360R

internet: adsl (telekom)

2015. dec. 11. 15:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam a szolgáltató, azt mondták, hogy kizárólag a routerrel lehet a baj, én ezt el is hiszem, csak akkor nem értem, hogy laptopról miért működik minden faszán wifin keresztül?
2015. dec. 11. 16:20
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

A modemet a kék színű WAN portba kell kötni. Az egyik sárgát meg össze kell kötni a géppel.

Be kell hívni a router beállító felületét:

[link] vagy [link] vagy [link]


Network --> WAN

WAN Connection Type: PPPoE és kell választani és meg kell adni szolgáltatótól kapott felhasználónevet jelszavat (User Name/Password). Majd menteni SAVE gombbal.

Wireless --> Wireless Settings

SSID: A Wi-Fi hálózat neve. Hagyhatod alapon is ha akarod. Régiónak kiválasztod Magyarországot.

SAVE


Wireless --> Wireless Security.


Itt állíts be WPA2-PSK kódot. Min 8 karakter.

Save

Indítsd újra a routert.

System tools --> reboot.

2015. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de nem az alap beállításokra gondoltam (ezekkel tisztában vagyok), gondoltam, hogy ezen kívül kell valamit bekonfigurálni
2015. dec. 11. 17:21
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Megpróbálhatsz másik Wi-Fi csatornát, másik firmware -t, akár custom firmware -t is.

Más lehetőségek nem nagyon vannak.

2015. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!