Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hallott-e már valaki a :Kairos...

Horog kérdése:

Hallott-e már valaki a :Kairos technologies, otthoni pénzkereseti lehetőségről? Kamu, vagy valódi lehetőség?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Akinek kérdése van, vagy szeretne kézzel fogható információkat kapni, írjon rám nyugodtan, szívesen segítek.
2015. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Ezen "pénzkereseti lehetőség" - pontosabban MLM-es pilótajáték - veszélyeire már többször, több soron felhívták a figyelmet:

* [link]

* [link]

* [link]


De itt a gyakorikérdéseken is felhívtuk már a figyelmet:

* http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__73..

* http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__74..

* http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__7..

* http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Innentől fogva aki bedől az ilyen csalóknak, az magára vessen!

2015. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg törvényes és jól működő MLM rendszer.
2016. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Aha...

A Kairos például ezt állítja:

"Olyan nagy nemzetközi partnerei vannak, mint a Nissan, vagy a Sony"


A Nissan és a Sony az ellenkezőjét:

[link]

[link]


Az emlegetett Besra

[link]

pedig csődbe is ment:

[link]

a Vietnamban történt dolgairól nem is szólva:

[link]


De miért is választaná bármilyen nagyvállalat a ~15 $/GB/hó díjért, egyszeri felhasználók gépén való bizonytalan "adattárolást", ha ezt ~0,03 $/GB/hó árért is megteheti az Amazonnál:

[link]

a Microsoftnál:

[link]

vagy a Googlenál:

[link]

az állomány darabolását és titkosítását meg megoldhatja akár az ingyenes és nyílt forrású PeaZip segítségével:

[link]


Ha fél attól, hogy a szervereket, amin tárol (mert ennek a 3 cégnek egy tárhelye több szerveren van elosztva), vehet több tárhelyet (más-más földrajzi lokációban), így még jobban növelve a redundanciát. Ha 100 helyen vesz tárhelyet, akkor is ~ 3 $/GB/hónál járunk.


Apropó szerverek: a Kairosnak eléggé behatárolható szerverparkja van:

[link]


Vagy a Kairos ezt állítja:

"Lényege, hogy sok országban, sok kis kulcsfájlt tárolnak felhasználók gépein, amit egy szoftver állít össze egy nagy egésszé."

Ennek ellenére a "lefoglalt tárhelyen" nem tárolódik semmi:

[link]


a hálózati forgalom is csak szimpla pingelések:

[link]


de ezek a visszafejtett forráskódokból is kitűnik

[link]

[link]

mint a "híres" (semmilyen komoly szaklapban nem emlegetett), állítólag Alex Kocherev által készített "256 bites" (ami ugye nem biztosíték semmire) titkosításra sem utal semmilyen nyom.

2016. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Látom szakember vagy az informatikában, vajon miért tételezed fel arról a több száz informatikusról, aki 40 országban foglalkozik ezzel, meg arról a 80 000 emberről, aki benne van a hálózatban, hogy mind hülye?

Te bezzeg megmondod az igazat.

2016. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

"arról a több száz informatikusról, aki 40 országban foglalkozik ezzel"

Informatikusból is van sokféle. Van aki csak iskolai/vállalati hálózatokat felügyel, van aki számítógépeket szerel össze, van olyan aki szerverhosztinggal foglalkozik, vagy programozik esetleg távközlésben dolgozik.


Egy egyszeri, vállalati - esetleg idősödő - rendszergazdának, aki x (x > 10) éve levizsgázott, szerzett valamilyen Microsoft-minősítést, elvégzi a szükséges rendszerfrissítéseket és néha-néha elolvasgatja a magyar szakportálokat, azt könnyű megvezetni (tisztelet a kivételnek).


Viszont egy fiatal, agilis, magát folyamatosan képző devop-ot (ez a rendszergazda és a programozó keveréke), aki tisztában van a mai trendekkel (mivel külföldi szaksajtót is olvas), van benne egy kis szkepticizmus; azt nehezebb.


"meg arról a 80 000 emberről, aki benne van a hálózatban, hogy mind hülye? "

Az emberek gyarlók, könnyű őket dezinformálni, megtéveszteni. Lásd: [link]

2016. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Neked nem javaslom, hogy foglalkozz ezzel az üzlettel, esetleg majd egy-két év mulva, amikor majd kiderül, hogy minden rendben van a céggel. Vagy akkor sem.
2016. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Blade Bone válasza:
31%

Én most hallottam, illetve láttam videókat is az ő tevékenységükről. Nem tűnik kamunak, sőt első blikkre jól is hangzott a dolog, dee, viszont amikor megláttam a csomagajánlatokat néztem egy nagyot, mert a standard csomag gyakorlatilag nulla, és villanyszámlát tekintve lehet még rosszul is járnál vele. Szóval szerintem az nem éri meg, a többi csomag sem igazán hú de jó, de talán már látszana valami. A Platina megérné, de viszont 800 ezer forintba kerül. Ez hozna ugyan az egy év alatt közel kettő milliót, de ha ebből leszámolod amit befizettél, már csak 1.2 millió marad, ami havi szinten százezret jelent. Most nem tudom ez után kell e adózni vagy valami, de ha igen ez még lejjebb megy, akkor elromolhat a géped is, a villanyszámlád is megugorhat kicsit. Ezt mind belekalkulálva már lehet nem is annyira jó ez az egész. Plusz ugye ha időközben csődöt jelentenek vagy valami miatt megállna a kifizetésed, már mindjárt nagy bukta lenne az egész.

Én csak akkor vágnék bele, ha nem hiányozna a pénz máshonnan és persze lenne bejelentett munkám is. Máskülönben nem hinném.

2016. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Rendkívül keveset tudsz a rendszerről a leírásod alapján.

A legkisebb csomag csak ismerkedésre jó, megnézni, hogy működik a rendszer, azt senki sem futtatja le egy évig, nincs értelme. Ha csak a tárhely bérbeadást nézed, tényleg a platina éri meg, azért havi 100 000 jövedelem, már ne is haragudj, napi öt perc munkáért szerintem nagyon jó a mai munkakörülmények mellett, nem is szólva arról, ha többet futtatsz. Ha nincs rá pénzed, a hálózat majd megtermeli neked, ha hajlandó vagy tenni érte.

Ilyen egyszerű. Én tudom, már kilenc hónapja vagyok benne.

2016. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Blade Bone válasza:

Igen az igaz, hogy ismerkedésre jó, megtudod működik e az egész egyáltalán. A nagy csomagra azért mondtam igazából, hogy az sem valami jó, mert ha belegondolsz, van 800 ezred, megveszed, egy év múlva visszakapsz 1.2 milliót... ez jól hangzik, de a saját tőkédhez képest ez csak négyszázzal több... Ha feltesszük, hogy nem veszed meg a csomagot, nálad marad a 800 ezer, szerintem az egy éves periódus alatt négyszáz ezernél jóval többet is mellé lehetne tenni. Persze olyan mumka mellett.

Mert én pl egy százezret fizető munka mellett nem merném így kockára tenni a pénzem, mert tényleg lehet hogy befuccsolnak vagy valami, és még azt sem kapod vissza amit befizettél.

De ha neked jól mennek a dolgok, akkor az csak jó. :)

2016. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!