Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismeritek a Kairos wincheszter...

Zloz13 kérdése:

Ismeritek a Kairos wincheszter berbe adast?

Figyelt kérdés

kiprobaltatok vagy foglalkoztok ilyesmivel ?

mennyire komoly ez az egesz ?

meseljetek rola, nem igazan latom at



2015. dec. 9. 08:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
73%

nekem átverésnek tűnik

tudod mint a swindlerekben mondják, ha valami túl szép, hogy igaz legyen, az valószínűleg nem is az...


22F

2015. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
63%
Ismerjuk, raklap penzt be kell fizetni az elejen. Ha van sok lehuzhato ismerosod akik szeretik a piramisjatekokat akkor total megeri.
2015. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 qwasyx válasza:
88%

Ezt olvasd el, szerintem utána nem lesz kérdésed:


[link]

2015. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
19%
ha segít... én 5 hónapja vagyok benne és csak a múlt hónapban 1.2M kerestem vele.. TÉNYLEG SZAR. Nem kell elhinni :-)
2015. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim válasza:
17%
Ja! És betudom bizonyítani a saját számlámmal. Szívesen megmutatom Privátban - természetesen csak ha érdekel ez a szar dolog. :-) Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
2015. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
82%
Engem erdekel a szamla, valamint az is, hogyan fogsz a beveteled utan adozni.
2015. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

akkor ez kb olyan lehet, mint a lottó (ha igaz a keresett összeg), van aki csak öli bele a pénzt feleslegesen, de van aki szakít vele nem keveset...


22F

2015. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 Kovács Zoli56 válasza:
85%
Akik eddig azt állították, hogy "benne vannak", miért csak privátban hajlandók elárulni a tutit? Amennyiben tényleg korrekt az üzlet, tessenek nyugodtan nyilvánosan megvédeni! De...azért, mert 1-2-3 hónapja kapod az ún. "bérleti díjat", még nincs biztosíték arra, hogy a 12. hónapban is megkapod. Ha van olyan, aki már ott jár, jó lenne ha jelentkezne! Maga az elv egyébként még hihető is lehetne, de bizony elég sok sebből vérzik ez!
2015. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
79%

igen, a technológiai megvalósítás kb. összes részébe bele lehet kötni. :D


a múltkor unatkoztam, és az ismert információk alapján elkezdtem számolgatni a dolgokat :D

van időm, leírom őket.


azt állítják a "szakértők", hogy úgy tárolódnak az adatok, hogy kilobájtos részletekben minden gépen.

tehát mondjuk egy 9,8 MB-os pdf fájl veszteségmentes megnyitásához 10ezer felhasználó szükséges.

na most, ha elég 10 órán át bekapcsolva tartani a gépet, és mondjuk a 10ezer felhasználóból csak 6ezernek van bekapcsolva abban az időpillanatban, amikor szükség lenne rá, akkor az ugye egyből 60%-os veszteség...:D


a kilobájtos méreteket amiatt magyarázták, mert felmerült, hogy "jajj, biztos hatalmas sávszélességet lefoglal".

na oké. 1 fájldarab esetén ez igaz is, hogy kicsi. na de elméletben a kairosnak biztos rengeteg partnere van, hiszen hát drasztikus tempóban fejlődik.


na most, ha mondjuk 600 partner szeretne egy fájlt a rendszerből letölteni ugyanabban a pillanatban, akkor egy adott intervallumban legalább 4,8 megabit/s-es sávszélt le fognak foglalni minden.

na most egy ilyen 5 megás feltöltési sebességű netje úgy az átlagembernek van, de hála a telekomnak, van, akinek csak 1 megás...tehát az átlagembernek 96%-osan lesz leterhelve egy ilyen pillanatban a netje...ehhez jön még ugye hozzá az, hogy ez egy folyamatosan működő rendszer, tehát ha folyamatosan 4-600 partnert kéne kiszolgálni, akkor te mindenhogy netezel, csak nem gyorsan :D


aztán itt van az előbb említett veszteség. azt is mondták, hogy nem baj, hisz tükrözve tárolják ezeket a fájlszeleteket. oké...állítólag van 65ezer felhasználó. az ideálisabb esetet nézem, mindenkinek a silver csomagja van, tehát 70 GB-ot adnak bérbe, így tehát összesen kb. 4,3 TB-nyi területtel tud gazdálkodni a kairos. most ha jól számolok, 600 partnerrel, akkor ~7,2 GB jut mindenkinek. :D (ez már eleve vicc kategória. olyan nagy cégek, mint a Sony...hát nekik egymaguknak TB-nyi adatuk lehet...van, ahol meg már petabájt...), és akkor ezzel a 7,2 GB-tal kell úgy gazdálkodniuk, hogy kb. annyiszor kéne tükrözni egy-egy adott fájlt, hogy maximum 5-6%-os legyen a veszteség...:D ha nagyon óvatos vagyok, és 10x-es tükrözéssel dolgoznánk, ami szerintem még lehet kevés is, akkor effektíve ~738 MB-nyi adatot tudna tárolni valójában...


reális igények mellett mondjuk kiemelnék 300 partnert, akinek szüksége van 1 TB-ra, akkor ~4,5 millió embernek kéne silver csomaggal belépni, és bérbeadni 70 GB-ot :D és akkor ugye még ez sem teljesen 1 TB, mert ha tükrözzük az adatokat, akkor valójában csak 819,2 GB-nyi felhasználható területet kap mind a 300 partner :D


egyébként nem, nem került sok energiámba mindezt kiszámolgatni :D jól elvoltam vele.

2015. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 Zsolt K. válasza:
9/9 ► Nincs 600 partner és nem így működik.
2015. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!