Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Saját webszerver fenntartás/bé...

Saját webszerver fenntartás/bérlés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szaporodnak a fenntartandó weboldalaim, azonkívül lehet, hogy beüzemelnék egy Java webszervert, ami egy alkalmazáshoz kellene. Valszeg J2EE Restet használna. Hogy tudnám ezt gazdaságosan megvalósítani?


1. Saját webszervert hogyan tudnék működtetni? Mik a tapasztalatok mennyire éri meg?


2. Hogy tudnék olyan szervert bérelni, ahol mindent én szabok testre, és nyugodtan futtathatok bármilyen Java webes alkalmazást? Ennek jobban örülnék, mert akkor nem kellene karban tartani semmilyen gépet.


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 15. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
több tárhelyszolgáltatónál is lehet már szervert bérelni, hosztingot kapsz, te meg a havi díjat fizeted nekik. A népszerűbb tárhelyszolgáltatókat érdemes körülkérdezni, esetleg invitel, médiacenter (itt nem tudom, van-e), tarhely.eu stb.
2016. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jávához nem elég a sima webtárhely, egyik szolgáltatónál se kapsz ilyesmire lehetőséget. VPS-re van szükséged minimum, ha nem akarsz saját szervergépet venni és fenntartani.
2016. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a VPS jól hangzik. Esetleg tudna valaki ajánlani egy szolgáltatót? És ha ilyet kérek, akkor a domain neveket saját magamnak kell megcsinálnom, vagy azt elvégzik nekem?
2016. febr. 15. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A domain nevet külön kell bérelned (az ócó, főleg a .hu), ráirányítani a szerveredre (vagy jelen esetben VPSre) és ott megfelelő módon kezelni a bejövő kapcsolatokat, ezek már a választott webszerveredtől függenek leginkább. Én a profivps-t választottam anno (pár külföldit is kipróbáltam, nem váltak be), de őket is csak a rugalmasságuk és jó supportjuk miatt, biztos találni náluk olcsóbbat és/vagy erősebb szolgáltatásút is.
2016. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi erőforrásra van szükséged.


A saját kis ownCloud rendszerem havi 300 Ft-ért üzemel a Forpsi-nál (1GByte RAM).

2016. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!