Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Normális ez az UPC Wi-Free -nél?

Csacsi2 kérdése:

Normális ez az UPC Wi-Free -nél?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki


Csak egy szimpla kérdéssel fordulok hozzátok, remélem ha van a problémára megoldás akkor lesz aki tud segíteni!


Első laptopom és első WIFI -m, ezért nem sokat konyítok a hálózat beállításához.


Sikerült a kapott névvel jelszóval kapcsolódni a hálózathoz, ki is írta csatlakoztatva és hogy 7 Mbps ill a jelerősség nagyon gyenge (Budapest, egy bazi nagy adótorony mellett 200m -re, tehát a gyenge jel nem lehet ok szerintem).


Jelenség:

Egy perc alatt vagy 5x szétkapcsol és "hálozati cím lekérése" üzenet fogad.


Lehetséges hogy valamilyen beállítás miatt van?!

Esetleg tényleg ennyire használhatatlan a Wi-Free?!

Mit tehetek én hogy a kapcsolatot valahogy stabilizáljam?!


technikai részletek...


IBM Lenovo Thinkpad R40e

Windows XP Sp3 (legális, teljes frissítéssel)

TP-LINK Wireless USB Adapter - Packet Scheduler Miniport


segítséget,Ötleteket előlre is köszönöm!


[link]

[link]

[link]



2016. márc. 11. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A beállításokkal szerintem nincs gond, ellenben:

"egy bazi nagy adótorony mellett 200m -re"

a wi-free "adása" az előfizetők közelében jobb, ugyanis a upc által adott routerek sugározzák. tehát egy adótorony közelében tulajdonképpen még gyengébb is a jel, mert zavarja. menj a belvárosba egy ház mellé vagy egy tízemeletes panelház tövébe és 100% lesz a jelerősség :)

2016. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ, lehet tényleg a lefedettség, egy panelból vagyok most, van sok kapcsolat körülöttem ellenben, de a torony ezek szerint zavarhatja.


meg lehet valahol nézni hogy hol wan "jel" Magyarországon?

Hétfőn vidékre megyek, a pusztába, isten hátamögé, és vinném a gépet....

2016. márc. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!