Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a lényege annak, hogy hány...

Mi a lényege annak, hogy hány megával jön a net? Nekem 3 Mb, a havernak 10 Mb, de ugyanolyan lassú mindkettő, nem érezni a különbséget.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha "téonlályn", akkor nem csodálom, az ADSL csodákra képes, ha rossz a vonal minősége.
2010. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kábelen jön
2010. ápr. 9. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ha pl data.hu,rapidshare ról töltötök akkor persze hogy nem látszik.

Mert korlátozzák a sebességet

2010. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Indíts el egy torrent fájlt neked kb 280-300kb/s-el jönne míg neki 1Mb/s körül, akárhogy is számolom ez 3x-os különbség
2010. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt technikai hiányosságot érzek a tudásban.

Vonjunk analógiát.

Van egy trabantod (3 megabit) és a haverodnak egy lambója(10 megabit)

Verseny: a táv 2 méter. (ez pl sima böngészésnél van így)

Verseny: Budapest-Vác 2/a Max 90Kmh (ez pl youtube videóletöltésnél van ugyanis youtube korlátozza a letöltést, nem használhatod ki a teljes sávszélt.)

Utolsó verseny: Nürburgring 27 kilométeres versenypálya. Te mész 100al lambó 350nel. (jó szerverről a letöltés, pl neked egy linux DVD iso 3.3 óra mire letöltöd nekem 60 megabittel 10 perc.)

2010. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ahham, köszi mindenkinek
2010. ápr. 10. 13:42
 7/10 A kérdező kommentje:
De attól függetlenül nem értem. Mert csak a guglit akarom pl megnyitni, azalatt megkelt a pizzatészta, olyan tetű lassú.De olyat belebasztam a gépbe.
2010. ápr. 10. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érsz vele sokat :-)


Hogy stílszerű maradjak ez megint más tészta.

A kapcsolat felépítése a szerverrel az elég macerás.

Függ attól hogy neked mi használja a hálót, a szerver mennyire van leterhelve, konkrétan a saját internetszolgáltatód mennyire van leterhelve stb...

Google csak néha lassul be az ő hibájukból.

Windows, tűzfal, kontaktos kábelek, haldokló modem meg a te oldaladról.


Más: Ugye ha pl iwiwet akarsz nézni elég lassú tud lenni.

Az iwiw oldalain vannak reklámok. Az egy dolog hogy az iwiw szervereire várni kell mondjuk 15 másodpercet, de a reklámok másik szervereken vannak. Azokra is várhatsz.

Ha firefoxod van akkor AdBlock Plus pluginnel tiltsd a reklámokat. Marhasokat számít.

2010. ápr. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ha egyszer fizetsz 10 Mb-ért és ugyanazt a lassúságot kapod, mint a 3 Mb-os, akkor leszarom, h mennyire van terhelve a szerver. Amúgy Operával böngészem, de sokkal lassab, mint az Explorer, ami régebbi.
2010. ápr. 12. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Böngészésre persze elég a kevesebb sebesség is. Nekem van még wap a telefonomon. De amikor 5 DVD ből álló debian telepítőt kérnek... Nyilván jó a 60 megabit :-)
2010. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!