Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-en vásároltam, gyanús,...

Ebay-en vásároltam, gyanús, hogy nem fog megérkezni a rendelt áru. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Június 23 a határidő. Az eladó profilját nézve, láttam, hogy van pár negatív értékelés az általam is vásárolt termékhez kapcsolódóan (Syma X8G drón, $91). Nem érkezett meg, nem válaszol az üzenetekre stb... Jelenleg az eladónak nincs semmilyen eladandó terméke az ebay-en, az értékelése 50 csillag.

Történt már velem olyan, hogy nem érkezett meg a rendelt áru, de azt könnyedén megtudtam oldani, "nem érkezett meg a termék" menüpont, majd megbeszéltük az eladóval. Úgy gondolom, hogy, most ez a megoldás nem lesz előrevezető. Valaki elmagyarázná szájbarágósan, hogy mi a teendő ilyen esetben, vagy van-e valami megoldás, hogy vissza kapjam a pénzem? Az egész szituáció csak feltételezés, viszont szeretnék felkészülni a legrosszabbra. A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 14. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Paypal nál case-t kell nyitni. A resolution centerben azthiszem. Nézz utána a case nek, utána könnyű lesz. Ilyenkor a paypal kötelezi az eladót, hogy beszéljen veled, figyelj rá, hogy tisztelettudóan értelmesen írj ne szitkozódj, mert ha az eladó vergődik akkor lehet claim ra eszkalálni ami azt jelenti hogy a te és az eladó által váltott üzeneteket egy paypalos ember átnézi és ő bírálatot ad. Szóval ha az eladó vergődik egyértelműen melléd állnak, de ezért kell értelmesen beszélni, mert ez segíti hogy te jöjj ki győztesen.
2016. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt egy hasonló esetem, a feedback-hez beírtam hogy rossz minőségű az áru, ne vegyenek ilyet és természetesen rossz minősítésű csillag. Nemsokára jött egy levél az eladótól, hogy töröljem a negatív minősítést (nagyon udvariasan), mert nem rég indította a kis üzletét és ez fontos, cserébe visszaküldi a pénzt v. kapok másik árut. Írtam, hogy rendben van. Ezután jött egy levél az ebay-tól, hogy jelezzek vissza majd, hogy visszakaptam-e a pénzt, vagy másik árut. Itt tartok. Szóval úgy tűnik, a hírneve lerontásával tudod "serkenteni".
2016. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha beigazolódik a feltételezésem, akkor mindkét lehetőséget befogom vetni, viszont attól tartok, hogy papíron eladta az eladnivalót, aztán "lelépett". Ebben az esetben lehet valamit tenni. Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdezek, nem nagyon vagyok otthon ebben a témában :)
2016. jún. 14. 22:40
 4/13 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok, most kaptam értesítést az ebay-ról:

dear customer

thanks for your kind understanding

we will send you a link on ebay

would you please kindly remove it for us

we promise a full refund will be made then

thanks

have a nice day

carol

Szóval ha törlöm a negatív kommentet, garantálják, hogy visszakapom a pénzt.

2016. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem, egy rendes eladót fogtál ki :)
2016. jún. 14. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:

#5

inkább csak fél.. a pozitív visszajelzés sokat számít nekik.. ha van valaki aki kicsivel drágábban adja mégis megbízható akkor sokan inkább onnan vesznek főleg hogy ha nem érkezik meg a csomag vagy nem jó akkor sok időt veszteget a vásárló vele

2016. jún. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok. Ha lelépett a pénzzel ha lopott account akkor is a paypal elintézi az ügyet. Mint mondtam nyiss paypalon belül egy Case-t, ha nem válaszol pár napon belül esetleg megint írj. Ha utána se akkor eszkalálod claim ra és akkor a papyal visszaadja a pénzed, hisz látják, hogy az eladó szarik bele.
2016. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nincs okom az aggodalomra, mindenesetre még bízom abban, hogy megérkezik a termék a határidő előtt. Köszönöm a választ!
2016. jún. 15. 12:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen általánosságban várd ki az 1 hónapot, azon túl drasztikusan csökken az esélye, hogy megkapod.
2016. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még nincs semmilyen teendőd,mivel még júniús 16.-a van,addig még megkaphatnád és akkor még a 24.-ét megvárnám a helyedbe!Ha akkor sem kapod meg,akkor írj az eladónak,fenyegesd meg h negatívot adsz meg 1 csillagot..ha nem reagál irj ebaynak vagy paypal-nak
2016. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!