Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook egy hazugság?

A Facebook egy hazugság?

Figyelt kérdés

Mindenki csomó olyan képet rak fel, mintha mittudoménmilyen szociális életet élne, milyen komoly kapcsolatai lennének, hány barátja/barátnője lett volna,...stb. és mikor találkozok ugyanazzal a sráccal real life, akkor eszembe jut amiket fölrakott és sajnos rá kell jönnöm, hogy a fele se igaz és, hogy igen súlyos problémái vannak.

Miért csinálják ezt az emberek?



2016. jún. 18. 13:28
 1/4 anonim válasza:
Tudod az igazság fáj!Az emberek inkább élnek a hazugságukban! Mert ugye cselekedni nehezebb....
2016. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg szociális életet élek, és csak nagyon ritkán posztolok bármit. Aki naponta 6 képet tölt fel, az csak a figyelemfelkeltés miatt csinálja, közben meg alig vannak barátai.
2016. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fb egy hazugság, hanem azoknak az embereknek a megítélése!


Aki naponta-hetente változtatja a profilképét, az figyelemfelkeltést akar, mert unatkozik-nincsenek barátai.

2016. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem minden ember esetében.


Pl. olyanok is vannak rajta, akik az életük negatív oldaláról, csalódásaikról posztolnak:)) szóval nem villogásból. Bár a sok poszt esetében itt is fennállhat a probléma, hogy azt hiszik, ez érdekli az embert.


Van akiben benne van, hogy barátokat/párt keres, és nem föltétlenül álarccal. De közben úgyis fennáll az a gond, hogy az ilyen helyeken levő kapcsolat tartás közben sok félreértés is születhet, még akkor is, ha konkrétan őszinte voltál. Nem mindig szándék a félreértésből született félrevezetés problémái.

Pl. Nem tudok úgy "szociális" képeket posztolni, hogy nem vagyok valamennyire szociális. Az más dolog, hogy valaki a képről azt hiszi, hogy "tökéletes" vagy, mert jó a képed, majd közlőd vele, hogy természetes, hogy neked is vannak hibáid.

Vagy ezt úgy kell képzelni, hogy az ismerősöd bevág photoshop-pal embereket maga mellé, képekre?:))


Az is természetes, hogy pl valakinek nem hallom Facebook-on a hangját, akkor élőben meglepődhetek azon, hogy az milyen. Arról nem tehet, hogy mást képzeltem.


Csak azzal van a baj, ha valaki "nem-létező" oldalát mutatja Facebook-on.


Pl. nekem azzal nincs bajom, hogyha a "jobb oldalát" választja ki, mert a rosszabbik oldaláról nem kell posztoljon, az csak még több poszt:)) Te meg a szelektív képekből leszűröd azt, hogy "az az ember tökéletes", pedig neki is lehetnek hibái, a jó tulajdonságok mellett.

2016. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!