Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A D-Link DSL-380R típusú...

A D-Link DSL-380R típusú modem és a TP-Link TL-WR841N típusú router kompatibilisek egymással?

Figyelt kérdés
Szakszerűen csatlakoztattam mindent mindenhez, azonban végső soron nem tudok routerrel kapcsolódni a nethez. Mivel minden mást kipróbáltam már, ezért azt gyanítom, hogy nem kompatibilis a két eszköz. Valaki meg tudná erősíteni ezt, netán az ellenkezőjét?
2016. aug. 4. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Aktív hálózati eszközök ethernet/UTP kábel alapú csatlakoztatása esetén nem beszélhetünk in/kompatibilitásról, mert teljesen "ugyanazt a nyelvet beszélik". Máshol keresd a gondot.


>Szakszerűen csatlakoztattam mindent mindenhez

Na ezt fejtsd ki, mert simán kiderülhet, hogy mégse.

2016. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és bocsi, hogy csak most vettem észre! GYK-n nem voltam pár napja, az értesítőlevelet meg csak tegnap kaptam meg.


Ellenben a helyzet az, hogy mégis létezik olyan, hogy nem kompatibilis a két eszköz. Az említett modem egy legalább 8 éves berendezés, de inkább 10; ez volt az alapmodem, amit az akkor még GTS Datanet néven futó szolgáltatótól kaptam. Tegnap vettem egy új modemet, azzal simán működik a router. Most is arról írok.

2016. aug. 20. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Illuzorikus korreláció van itt. Az ethernet az ethernet, akárhogy nézzük. A kábel tuti jó volt? nem volt a modemben valami szoftveres korlátozás?


Hálózati mérnökként is dolgoztam, ezért nem vágom, hol lehet a nyűg nálad. De ha működik, akkor használd egészséggel az újat :)

2016. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a kemény, hogy a kábelhiba volt az első gondolatom nekem is, szóval az összes lehetséges kombinációt kipróbáltam még az előző modememmel, és semmi változás nem volt. Ugyanúgy dugtam ráadásul össze a technikát, mint most, ráadásul még a konfigurációt se változtattam meg. A régi modemmel akkor akadt meg dolog, amikor a konfigurációs program megpróbált csatlakozni a nethez. Már meg nem mondom, milyen hibával dobott ki, lelki erőm pedig most nincs megnézni, egyelőre örülök, hogy végre funkcionál az eszköz. :)


Egyébként ez a kompatibilitásos téma onnan jutott eszembe, hogy ugyanerről a routerről találtam már kérdést az oldalon, ahol arról volt szó, hogy mely modemekkel működik. A DSL-380R volt pont a példa, hogy azzal TUTI JÓ, de valahol sántítani látszott az elképzelés már akkor is.

2016. aug. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!