Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Olyan problémám van, hogy a...

J.Gergő kérdése:

Olyan problémám van, hogy a router nem kapcsolódik az internethez. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Pontosan arról van szó, hogy volt egy vihar és villámcsapás volt az intézmény területén. Ennek hatására a router teljesen tönkrement. Kicseréltem egy sajátra és a modemmel nem tud kapcsolódni, azt írja hogy nincs internet kapcsolat. De mikor a gépre csatlakoztatom a modemet akkor minden gond nélkül van internet. Szolgáltatót felhívtam, hogy mi a probléma ők azt mondták nem tudják és biztos hogy a routerrel van a gond. De mind a két router azonos hibával? Kicsit furcsa. A modemet lecseréltem a sajátommal és azon gond nélkül volt internet. Nem értem, hogy az intézmény modeme miért nem csatlakozik a routerrel. ha valaki tud valami megoldást, akkor legyen szíves segítsen. Köszönöm!

2016. aug. 26. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Be üzemeltem a routert böngészőn keresztül?
2016. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
üzemelted*
2016. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen be üzemeltem. Kábeleket is kicseréltem hátha az a probléma.
2016. aug. 27. 07:36
 4/6 anonim ***** válasza:
írtál háború és békét de a lényeget nem, hogy melyik netszolg. miféle net. felh./jelszavas vagy csak automatikus ip.. ruter tip. stb... Mellesleg a pc mac címét beklónoztad a ruterbe?
2016. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szolgáltató az a Kaposnet kft. Automatikus ip címe van, kábelnet. Modem típusa Cisco epc 3008. 2 féle routerrel próbáltam ki egy Asus rt N12 és egy D-link N150-el. Klónoztam is a mac címeket, de akkor sem volt jó. Újra is indítottam őket, ahogyan kell. Itthon rákötöm a modemre és teszik a dolgukat.
2016. aug. 27. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor amit még erre tudok javasolni, hogy probáld meg:

Router nélkül rácsatalkozva minden modem újraindításnál ugyanaz az ip? Ha igen ird le mi az és a routert konfigold statikus ip-re az adott ipcímmel átjáróval dnsel! (a hálókártya részletes adatainál látni fogd a gépen az ip/átjáró/dns-t)

Nézd meg a routerben a pontos idő jó e ill. az időzóna mire van beállítva.. (emiatt is lehet gond)

2016. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!