Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kerüljük el az adatlopá...

Hogyan kerüljük el az adatlopás későbbi negatív következményeit, ha voltam olyan barom, hogy a gmail-ből kihagyva egy "l"-t, valószínűleg egy phishing címre küldtem el egy dokumentumot a személyes adataimmal?

Figyelt kérdés
Typo miatt sikerült a nevem, lakcímem, személyi azonosítómat, anyja nevét tartalmazó csatolt dokumentumot rossz címre elküldeni, ami onnan derült ki, hogy akinek küldtem volna, jelezte, hogy nem kapott semmit. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy később a nevemben ne kövessenek el bűncselekményt, ne nyissanak bankszámlát, ne vegyenek fel hitelt? Utánaolvasva kb. csak USA-specifikusan találtam infókat, hogy mit lehet tenni, ha gyanakszunk arra, hogy valaki visszaél az adatainkkal. Magyarországon ez hogy működik?

2016. aug. 27. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy bankszámlát nyiss, vagy hitelt vegyél fel, nem elég, ha bemondod az adataidat, igazolványokat (személyi- lakcím) is kérnek mellé, hitelnél még utolsó havi közüzemi számlát is általában, ami a te nevedre, vagy legalábbis a te címedre szól, na meg munkáltatói igazolást a jövedelemről. Szóval nem valószínű, hogy bárki is meg tudná tenni. Egyébként attól, hogy elírtad az e-mail címet nem biztos, hogy az a cím létezik is.
2016. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, de a már rendelkezésre álló adatokkal nem hiszem, hogy nagy truváj hamis okiratokat gyártani. Az email cím-nél nem attól félek, hogy egy másik, létező személy kapta meg, hanem magában a domain-ben, a gmail-ben követtem el elírást. Ne nézzétek meg, de azt az oldalt veszélyes oldalnak mutatja a böngészőm, valószínűleg pont arra játszanak, hogy mivel nagyon hasonlít a az ismert levelezőrendszerre, ezért vissza tudnak élni a véletlenül hozzájuk küldött emailek tartalmával. Nem tudom, mennyire volt világos, hogy mi a problémám.
2016. aug. 27. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!