Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook ha kiírja, hogy...

A Facebook ha kiírja, hogy "őt is ismerheted", akkor ő rá nézett a profilomra?

Figyelt kérdés

Mi alapján ajánlja fel, hogy őt is ismerheted?


Például valakinek írtam évekkel ezelőtt egy privát üzenetet. Majd nem régiben beajánlotta ismerősnek az illető barátjának profilját. Nem ismerjük egymást, nem találkoztunk, nem írtunk egymásnak Facebookon, semmilyen direkt kapcsolat nincs közöttünk.



Létezik, hogy megnézte a barátnője régi üzeneteit, majd rákeresett a profilomra?

Nem tudom/akarom megkérdezni, külföldön élnek, és nem akarom, hogy konfliktus legyen belőle, ha például így van.


Nem értem, hogy mi alapján ajánlja be az illetőt, és mondjuk más embert meg nem a lány ismerősei közül.


Ugyanígy beajánlott egy banki alkalmazottat a Facebook, a banknak előtte írtam kb. levelet.


Adott bank neve szerepelt a Facebook profilján az ajánlás között, én nem mentem rá a profiljára.


Semmilyen kapcsolatot nem tartok a Facebookon ebből a profilból, nincsenek ismerősök, nem szoktam másokra rákeresni, privát üzenetet pár emberrel váltottam sok évvel ezelőtt.


Ezért tűnik fel bármi, ami szokatlan. Kb. 8 embert ha feldob ilyen ajánlásnak.


A bankkal semmilyen kapcsolatom a Facebookon nem volt, és nincs.



2016. szept. 15. 08:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöd ismerőseit ajánlja. Nem kell túlspilázni.
2016. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
azokat ajánlja fel, akik az ismerőseid ismerősei. Semmi köze ahhoz, hogy ki nézegeti a profilod, ez a Facebookon semmilyen formában nem derül ki.
2016. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Miért csak egyet ajánl fel, millió ismerőse van FB-on, kb ott éli az életét.



Ha ennyire egyszerű lenne a megfejtés, nem tettem volna fel a kérdést. A FB-nál nem hülyegyerekek dolgoznak, ennél kicsit bonyolultabb az algoritmus, ez nyilvánvaló.


Szóval kissé furcsa, hogy statikusan kb. 8 embert ajánl fel, amiből 1-2 illető az, amit tudok hova kötni, azok nem is kérdésesek.


Ez a banki turkáló volt igazán furcsa, ugyanis a nevet nem tudhatta, csak közvetett módon. Ezt most nem fejtem ki, de nem arról van szó, hogy

mondjuk "Egyedinevű Eufrozina"-nak hívnak és akkor rákeresett a névre.

Van még egy csavar a dologban.

2016. szept. 15. 08:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Azokat dobja fel, akikkel van sok közös ismerős, esetleg bejelölted, hogy közös programon voltál, koncert stb.
2016. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nincs egyetlen ismerős sem a profilhoz bejelölve. Ezt már írtam.
2016. szept. 15. 08:48
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy te is mondtad, bonyolult algoritmus, ezért nem kéne ilyen hülyeségekre gondolni, hogy elolvasta az üzeneteit, és ránézett a profilodra. A Fb millió plusz egy szempont alapján rakja össze az ajánlott ismerősöket.
2016. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A telefonszám lesz a megfejtés szerintem. A FB telefonszámot kér a profil megerősítéséhez, a lány ismeri a számot, a külföldi barátja nem. Nem beszéltünk, nem hívtuk egymást.

A lány ismeri a számot és a barátjával nyilván sokat beszél, de akkor a többi embert is fel kellene ajánlja, akivel a lány telefonon beszél. Az lehet még, hogy akivel a legtöbbet beszél telefonon azt beajánlja, de ennek semmi értelme, mert akkor miért csak őt?


Na így már érdekesebb, de a banki alkalmazott akkor sem jöhet képbe, a számot nem ismeri, nincs a bankhoz kötve semmilyen módon.


A profil nevet sem ismerheti direkt módon, és közvetve is csak több célzott Google kereséssel lehet utána menni, de ennyi IQ-t egy banki alkalmazottból nem tudom mennyire lehet kinézni.


Ez egy kifejezetten IQ bajnokokból álló bank. A fekete lyuk sötétségével vetekszenek az alkalmazottak.

2016. szept. 15. 08:55
 8/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk meg lehetne ezt nézni, ha "Egyedinevű Eufrozina" néven beregisztrálok, ha kér telószámot, akkor egy eldobhatót megadok neki, amit remélhetőleg nem osztott ki a mobilszolgáltató előtte senkinek és nem volt a tel.számnak kapcsolata a Facebookal.


Onnantól senkit nem ajánlhat fel a Facebook ismerősnek.

Nem töltök ki semmit. Az egyetlen kapcsolat az IP cím/Geo loc. ahonnan regisztrálok, de ha felutazok egy nagyvárosba, akkor még a falumban lakó ismerősöket sem ajánlhatja fel.


Hmmm... Nem tudom.

2016. szept. 15. 09:06
 9/18 anonim ***** válasza:
Értsd. Már. Meg. Ez egyrészt egy nagyon összetett, komplikált algoritmus, másrészt szinte biztos vagyok benne, hogy még random faktor is van benne. Ne pörögj rajta ennyit.
2016. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mi az hogy random faktor? (a szót értem)


8 statikus embert ajánl, tehát nincs benne random faktor, hiszen akkor mindig cserélgetné random.


Ne mondd meg nekem min pörögjek és min ne. Ha nem tetszik a kérdésem, húzz egy másik megválaszolatlan kérdést, kioktatást nem, segítséget elfogadok, megköszönök.

2016. szept. 15. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!