Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook ha kiírja, hogy...

A Facebook ha kiírja, hogy "őt is ismerheted", akkor ő rá nézett a profilomra?

Figyelt kérdés

Mi alapján ajánlja fel, hogy őt is ismerheted?


Például valakinek írtam évekkel ezelőtt egy privát üzenetet. Majd nem régiben beajánlotta ismerősnek az illető barátjának profilját. Nem ismerjük egymást, nem találkoztunk, nem írtunk egymásnak Facebookon, semmilyen direkt kapcsolat nincs közöttünk.



Létezik, hogy megnézte a barátnője régi üzeneteit, majd rákeresett a profilomra?

Nem tudom/akarom megkérdezni, külföldön élnek, és nem akarom, hogy konfliktus legyen belőle, ha például így van.


Nem értem, hogy mi alapján ajánlja be az illetőt, és mondjuk más embert meg nem a lány ismerősei közül.


Ugyanígy beajánlott egy banki alkalmazottat a Facebook, a banknak előtte írtam kb. levelet.


Adott bank neve szerepelt a Facebook profilján az ajánlás között, én nem mentem rá a profiljára.


Semmilyen kapcsolatot nem tartok a Facebookon ebből a profilból, nincsenek ismerősök, nem szoktam másokra rákeresni, privát üzenetet pár emberrel váltottam sok évvel ezelőtt.


Ezért tűnik fel bármi, ami szokatlan. Kb. 8 embert ha feldob ilyen ajánlásnak.


A bankkal semmilyen kapcsolatom a Facebookon nem volt, és nincs.



2016. szept. 15. 08:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ne áltass senkit, te csak azt a választ fogadod el, ami téged igazol. Csakhogy ilyen válasz nem fog érkezni. Megmondtam már, hogy ez egy teljesen kaotikus, komplikált szisztéma, hogy kiket ajánl, és nem kétlem, hogy néha csak random választ egy listából.
2016. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ha logikus lenne az érvelésed elfogadnám, de nem támasztottad alá semmivel, jössz a random bullshittel, meg a mázli faktorral.


Ez számítástechnika, magyarul mindent meg lehet mondani előre. Véletlengenerátort meg minek tenne bele a FB, minek ajánlana be ismerősnek egy thaiföldi vagy chilei profilt.


Hidd el, én is azért tettem fel a kérdésem, hogy valaki olyan válaszoljon, aki ért hozzá, találkozott hasonlóval stb. és nem azért, hogy csak csupán válaszoljanak rá. Tudom, hogy vannak kényszeres válaszolók, akik minden kérdésre lecsapnak és megpróbálnak valamit válaszolni, még ha nem is értenek az adott témához, csak felületesen, vagy annyira sem, de sosem tudhatom egy kérdés kiírásakor, hogy belefutok egy intelligens, hozzáértő válaszolóba, vagy csak egy kóklerbe.


Vannak néha pozitív meglepetések is itt a gyk-n, bármennyire hihetetlen, szóval nem mindig reménytelen kiírni a kérdést.


Simán meg lehet győzni, ha logikus a válasz, ahogy abban is, hogy minden felajánlott profilt vissza lehet fejteni, hogy miért pont azt dobta.

2016. szept. 16. 03:30
 13/18 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, hogy ennél jobban csak egy Facebook fejlesztő fog tudni válaszolni neked, azt meg itt aligha fogsz találni. Amúgy meg az, hogy van benne random generálás nem azt jelenti, hogy full random az egész. Egyszerűen ilyen olyan szempontok alapján létrehoz egy mittudomén, 50 fős listát, és abból véletlenszerűen kiválaszt neked annyit, amennyit. Alátámasztani értelemszerűen nem tudom, mivel nem vagyok fejlesztő a Facebooknál, de több ráció van ebben, mint a te összeesküvés-elmélethez fogható tézisedben.
2016. szept. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ez számítástechnika, magyarul mindent meg lehet mondani előre."

Óh, ha tudnád mekkorát tévedsz :D

2016. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Facebook fejlesztő nincs, de hál' Istenek te itt vagy...



"...Egyszerűen ilyen olyan szempontok alapján létrehoz egy mittudomén, 50 fős listát, és abból véletlenszerűen kiválaszt..."


Tehát létrehoz egy például 50 fős listát valami egzakt, megfogható algoritmus alapján. Erről beszélek. Hogy utána, hogy választ belőle random, az már teljesen mindegy.

2016. szept. 16. 11:53
 16/18 anonim ***** válasza:
VAlami alapján nyilván kiválogatja az embereket, hogy mi alapján, azt úgysem fogod megtudni.
2016. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Édes f@s z0m..
2017. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
No, mi a baj?
2017. máj. 25. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!