Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy a Diginet 1000,260...

Miért megy a Diginet 1000,260 Mbps-al? Állítólag CPU bottleneck

Figyelt kérdés

Állítólag a processzorom nem bírja a Diginet 1000-et...

Egy AMD FX 8150-em van, franc se gondolta mikor bekötötték, hogy az gép amelyik a GTAV-öt 40-50 fps-el viszi ultrán, nem bírja majd el a netet.


Tehát ha nekem egy átlagos gépem van, akkor örülhetek ha a diginél 150 Mbps-al megy a net?



2016. szept. 23. 19:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
valószínűleg nem értenek hozzá... vagy épp el akartak adni neked egy újat a szaküzletbe :D
2016. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 CspCsj ***** válasza:

Nem dolgozom a Digi-nek és sajnos a környéken nem elérhető, de szerintem nem lehúzás. (hülyeségeket pedig mindenki elereszt néha)

Megnézték a végponton (ameddig a felelősségük terjed) és ott nem volt gond.

Hogy a felhasználó mit köt rá az már nem az ő felelősségük...


Megj.:

A 2500 szerintem nem is sok, itt nálunk a helyik szolgáltató 4000-től számláz ilyen esetben.

2016. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

(hülyeségeket pedig mindenki elereszt néha)

Egy szakember akinek az a feladata hogy kifejezetten ehhez értsen nem engedheti meg magának, hogy ekkora hülyeséget mondjon. Teljesen hitelét veszti...


Bár mit várunk. Aki hozzánk jött ki bekötni az azt se tudta mi az a DHCP. Ami azért elég kellemetlen mikor egy router-modem kombót köt be és megkérdezik tőle, hogy az iptv igényli-e a dhcp-t vagy letiltható, mivel saját routert dmz-be rakom így feleslegesnek érezném.

Erre csak nagyokat pislogott és visszakérdezett, hogy mi az a dhcp?

2016. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
u.i.: (ez telekomos volt, nem digis.. de rengeteg a "szakember" az összes cégnél)
2016. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Egyet értek, egy szakember ne mondjon hülyeségeket.

Például ebben a szaküzletben tuti nem veszek semmit, miután ekkora hülyeséget mondott.

Azt is mondta, hogy a CAT5.e-s kábel nem tudja az 1000mbps-ot, csak a 150-et. Na ekkor már tudtam, hogy nagyon jó helyre jöttem :DD

2016. szept. 23. 21:28
 16/22 CspCsj ***** válasza:

A be-szerelők számomra nem szakemberek, így informatikai kérdésekkel sosem zavartam őket, mivel nem hittem, hogy érdemi tanáccsal tudnának szolgálni. (nem vagyok informatikai szakember, legfeljebb csak haladó szintű felhasználó)


A szakember szerintem se mondjon hülyeségeket, - csak nagyon kevés komoly szakemberrel találkoztam, főleg az utóbbi években.

A komoly szakemberek megtervezik és felépítik ezeket a rendszereket, a működtetésnek nincs szüksége szakemberekre a felhasználó szintjén. (igény biztos lenne rá, csak annyit nem fizetnek)


Na de nem is akarlak titeket fárasztani tovább a hülyeségeimmel...

Szép álmokat mindenkinek!

2016. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Összekevered a szakembert a mérnökkel! :) A mérnök aki tervez!


A beszerelőnek pedig értenie kellene ahhoz amit beszerel, különben a beüzemelés során adódó problémákat sem tudja elhárítani.

2016. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 CspCsj ***** válasza:

A szakember általános kifejezés: valamilyen közép vagy felsőfokú szakképzettséggel rendelkezik, és általában nagy gyakorlata van.

Vagyis egy mérnök lehet jó szakember.


A második mondatban a "kellene" a kulcsszó, de egyetértek.


(Már éppen kapcsoltam volna ki a gépet... most már tényleg jóccakát!)

2016. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Már megint 230mbps körül kapom a netet -.-

Mi lehet a gond?

2016. szept. 23. 23:52
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjük össze a dolgokat azért, a suszter maradjon a cipőnél...

Aki kimegy bekötni nálad a netet, miért értene az informatikához? Optikai hálózatszerelésről beszélünk, semmi köze ahhoz, hogy működik az, amit épít. Te hiába tudod, mit jelent a demilitarizált zóza vagy a dhcp, ha odaadná neked az optikai csatlakozót, blankolót, precíziós fejszét és azt mondaná, hogy szaladj fel az oszlopra, tedd rá a csatit és rakd össze, te is csak pislognál.

Egyébként pedig sokkal rosszabb a szerelőnek is, ha azt mondja, ért az informatikához, mert akkor jönnek a sok baromsággal a kedves ügyfelek, még erre a gépre is kéne net, azon valamiért lassabb, ott gyengébb a wifi, stb, stb.

Csináltam, tudom, miről szól, a végén már én is azt mondtad, hogy nem tudom, hogy kell a routert üzembe helyezni, csak hagyjanak békén.

Hálózatfüggő nagyon, hogy hol van meg az 1000 mbit és hol nincs, a 600 azért már egy tűrhető sebesség.

2016. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!