Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy a Diginet 1000,260...

Miért megy a Diginet 1000,260 Mbps-al? Állítólag CPU bottleneck

Figyelt kérdés

Állítólag a processzorom nem bírja a Diginet 1000-et...

Egy AMD FX 8150-em van, franc se gondolta mikor bekötötték, hogy az gép amelyik a GTAV-öt 40-50 fps-el viszi ultrán, nem bírja majd el a netet.


Tehát ha nekem egy átlagos gépem van, akkor örülhetek ha a diginél 150 Mbps-al megy a net?



2016. szept. 23. 19:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20 Én egy szimpla internetet kértem, nem routert! A szolgáltató nem tud más kiszállítani (állítólag). Ezek után jogosnak tartom, ha megkérdezem tőle, hogy a routeren (amit ő üzemel be) egy adott szolgáltatás letiltható-e és az ip tv (amit szintén ő üzemel be) működőképes marad-e ebben az esetben.


Szerintem Te is nonszensznek tartanád, ha kimenne hozzád egy "szakember" bekötni a lakásba a risztót és megkérdeznéd tőle, hogy kell (mondjuk) pin kódot váltani akkor közölné veled, hogy "sajnálom, de én csak egy szerelő vagyok".

Az eszközhöz amit beszerel igenis értsen és legyen képes paraméterezni. Nem az otthoni saját router konfigurálását kértem tőle, hanem információt egy olyan készülékről amit ő neki kell(ene) ismernie.


Persze erre ott lehetne a helpdesk, de azt inkább hagyjuk. Azon kívül hogy a FAQ-ból kimásolgatják a sablon válaszaikat, hasznos megoldást még nem kaptam tőlük semmire. Siralmas..

2016. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egyébként az összes szolgáltatónál így működik ezt elsőkézből mondhatom.


Amúgy elhiszem, hogy a vállalkozóknak sem lehet könnyű, de ügyfél szempontból ez katasztrófa. Aztán meg csodálkoznak amikor közlöm velük, hogy (mivel 4x-re sem sikerül időpontot egyeztetnünk) így bekötöttem magamnak, tehát nem tartok továbbá igényt rájuk. (Panelben ez gond nélkül működött, nem kellett oszlopra mászni, sőt a dobozukat sem kellett piszkálni, csak egy mediacardot kellett beszereznem, rg6-os kábelt, egy megfelelő splittert és pár f csatlakozót. igen, krimpelő fogóm is van. azért ez nem olyan pilótavizsgás dolog...)


Eddig sajnos 4 helyen volt szerencsém szerelőhöz és ebből NULLA pozitív tapasztalat 3 különböző szolgáltató esetén.


A kedvencem mikor hosszabbító és létra nélkül érkezett meg a címre, majd meglepődött, hogy üres a lakás és hogy egyik sincs. Majd kérjek a szomszédtól vagy egyeztessek új időpontot (két hét múlva lett volna) és vérig volt sértve, hogy miért akarom üres lakásba beköttetni. (értelemszerűen nem akkor akarom hogy szétfurkálja mikor már kész van)

"Nem jár ez akkora kosszal!" - amint ezt kimondta ledöntött egy tenyérnyi vakolatot a fúrógéppel.


De nagyon elkalandoztam. A lényeg, hogy megértem, hogy nincs könnyű dolguk, de ebből így köszönöm, de nem kérek.

2016. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!