Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mióta új modem lett cserélve...

Pepe91 kérdése:

Mióta új modem lett cserélve 20megásrol 30ra azóta sokszor belassul a net és szinte alig van sávszélesség, többen is használjuk a wifit de előtte mégis volt egy fix gyorsaság, a kérdés ha lecserélném a routert egy jobbra akkor megoldodna a probléma?

Figyelt kérdés

most megy a router 3 telo 1 tv 2 laptop ra adja a wifit

mostani router teljesitménye: 2,4ghz - 300mbs

amit kinéztem router 2,4gh - 300mbs de van benne 5ghz ami további 800mbs adna , ettől nem lenne többé lagg?



2016. szept. 25. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg melyik wifi csatornán van, lehet az telített és azért lassú. Tedd át másikra.

5Ghz csak akkor jenent gyorsulást, ha a céleszköz is tudja. Nem minden mobil és laptop tud 5Ghz-en működni.

2016. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
na ez most magas volt nekem.hol lehet megnézni melyik wifi csatornán vagyok? hogy kell áttenni másikra?honnan látom h az jobb csatorna? hol lehet megnézni h kompatibilis e az 5ghz-el? azt mondod ha nem kompatibilis akkor nem változik semmi? hiába a jobb modem?
2016. szept. 25. 10:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Router configba. Böngészőt elindítod, címsorba megadod a címét, (ha nem tudod, a használt network adapter átjárója a cím). A router lehet jelszót kér. Ha új/gyári, akkor ez típusfüggő (netről kinézheted). Miután beléptél, a Wifi területen keresd a csatornákat, általában alapértelmezés az "auto". Előtte érdemes valami wifi analyzert letölteni, hogy lásd, melyik csatornán, milyen minőségű a jel.

Az átállítás után valószínű router restart/reboot kell (kb a System Management alatt valahol).

2016. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
melyik wifi analyzer programot ajánlod?
2016. szept. 25. 11:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Wifi Analyzer 3.9.11-L (Kevin Yuan), én Androidon használom, Play-ről letöltheted. Nem tudom, van-e Pc-s verzió, de biztos van alternatíva, ha pc-s kell.
2016. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
10-es csatornán van a csúcson kb, arra tegyem át?
2016. szept. 25. 12:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen. De ha sok környező AP is használja (mondjuk a 10est), megint csak zavarhatják egymást (persze nem azonos routeren, de azonos a frekvencia). De jó lesz szerintem, ha átteszed.
2016. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ap? egyébként átraktam. ha nem kér ujrainditást akk nem kell? egyébként most is laggolok a játékban
2016. szept. 25. 12:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Indítsd újra, anélkül szerintem ugyanazt a csatornát kapod (autoba).

(Ap - access point, itt a többi wifi router).

2016. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és ha igyis bejön a néhai belassulás, felkell hivni az ügyfélszolgálatot?
2016. szept. 25. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!