Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik Magyarországon korlátl...

Létezik Magyarországon korlátlan adatforgalmú és viszonylag nagy sebességű mobilinternet csomag?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik szolgáltatónál és milyen feltételekkel?

2016. okt. 10. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A mobilinternet eleve nem szórakoztatásra lett kitalálva, hanem akinek a munkája megköveteli annak legyen állandó internetelérése. Mind az árak, mind az adatforgalmi korlátok erre az átlagfelhasználásra vannak szabva (böngészés, levelezés), nem a masszív Webkettes tevékenységekre.


Pont ezért nincs korlátlan net sem, mert az üzemeltetése is eleve drága. Vagy ha lenne korlátlan, úgy adatforgalmi alapú lenne a díja és a használattal arányosan nőne, ahelyett hogy lekorlátozna ha eléred a limitet.

2016. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyedül UPC-nél van korlátlan adatmennyiséget tartalmazó csomag, maximálisan 4 Mbit/s-os sebességgel.

Ahogy #1 is írta, mobilinterneten nem lehet valóban korlátlan csomagokat biztosítani, fizikai okokból kifolyólag.

2016. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#1

Sötétebben fested le a helyzetet mint amilyen valójában. Telenornál van a legnagyobb csomag ha nem tévedek(olyanról nem tudok ami korlátlan és gyors), úgy rémlik 30gb, ehhez kérhetsz +100gb t amit éjszaka tudsz felhasználni(este 11 és reggel 8 között), és mellé 40+ megabit letöltési sebesség megvan átlagban a legtöbb helyen. Ma már sokkal stabilabb a mobilnet mint akár 3-4 éve volt, hosszú távon egészen biztos vagyok benne hogy ki is fog kopni a vezetékes net ahogy van.

2016. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#4: most elképzeltem a google adatparkját vezeték nélkül wifin vagy mobilneten. vicces dolog ez, beleférne egy silliconvalley részbe! ;->
2016. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyetlen oka annak hogy vezetéket használunk bármire is hogy nem tudjuk máshogy hatékonyan megoldani ugyanazt - egyelőre. 50 éve mit mondtál volna, hogy a számítógép átlagfelhasználásra kreténség, és soha nem lesz otthon senkinek? A fizikai adathordozók is szinte teljesen eltűntek, alig néhány év alatt, nem gondolhatod komolyan hogy vezetékekkel akar majd akárki bszakdoni ha megbízhatóan fog működni a hálózat anélkül is.


Mondjuk nem mindenhova, gyanítom földrészek között ugyanúgy kábelen megy majd a jóság még egy darabig, de pesszimista becsléssel is azt mondanám, hogy nincs 20 év, és a mobilnet teljesen kiszorítja a kábeles megoldást a végfelhasználói piacon - már abból kiindulva, hogy eddig milyen tempóban fejlődött, meg amit a következő generációs mobil hálózatokról írnak.

2016. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez én korlátlan netem 93/46Mbit/s-el megy általában. ritkán leesik csúcsidőben 64/35 körülire.
2017. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a véleményemet mondom:

mennyi csilliárdnyi adat, mennyi mikrohullámú sugárzás megy keresztül a testünkön, amikor mobilinternetet használunk? Mekkora környezeti terhelés? Bár nem érezzük, de mintha egy mikrohullámú sütőben ülnénk.

Ezzel szemben a vezetékes internetnél ez nincs.

2020. febr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#6 93 mb/s ennél még az ezer éves routerem is többet tud ami csak 150mb/s tud és én 130 at mérek. Bezzeg Ázsiában valóban van nagy sebességű net több YT videót láttam már ahol mutatja speedtesten a mobilnet sebességet és van olyan ahol 700-1000 mb/s között mozog itt meg csak sz*aros 90mb/s leggyorsabb az általános meg nem több 4mb/s nél szánalmas ha én szolgáltató lennék mélyen szégyellem magam
2023. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!