Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudtok nekem mondani...

Mit tudtok nekem mondani erről az eszközről?

Figyelt kérdés
Erről lenne szó, Tenda W316R 150Mbps vezeték nélküli router ( útválasztó ) E-Digitalról szeretném rendelni, hogy itthon tabletről tudjon netezni tesóm. Sajnos nem értek hozzá, elég hozzá az itthon internet kábel bedugom és már működik is?

2016. nov. 5. 16:22
 1/5 A kérdező kommentje:
És van-e valamilyen kritériuma annak, hogy milyen feltételekkel köthetem be magamhoz, gondolok itt arra, hogy sávszélességfüggő-e, kell-e rá az internetszolgáltatómtól engedély?
2016. nov. 5. 16:30
 2/5 anonim ***** válasza:

nem kell engedély senkitől sem.


Annyi hogy az internetsávszélességed ne legye nagyobb mint a router képessége. Pl ha a router bír 150 megás netet akkor neked hiába van 200-ad max 150-et látsz belőle.


Utána konfigurálni kell a routert. Nekem TP-LINK-es router van azokat tudom konfigurálni.


Szóval nem ilyen egyszerű.


Bedugod a kábelt, a router felületén keresztül a gépeden kell beállítani az eszközt. Szóval nem ilyen egyszerű.

2016. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Tenda fejelős, vacak márka

2. Ebben a legolcsóbb árkategóriában egyébként sem érdemes routert venni,mert csak a baj lesz vele

3. Vegyél TP-Link, Asus vagy Netgear routert és ne 3-4 ezrest, hanem 8-10 minimum, az olcsók gyengék!

4. Milyen szolgáltató? UPC-nél többnyire elég rádugni a routert és resetelni a modemet, DIGI-nél be kell a routeren állítani a PPPoE kapcsolatot, megadva a felhasználónevet, jelszót

5. Ha 100Mbit-től gyorsabb neted van, akkor gigabites routert vegyél, különben belassítja a netedet.

6. Engedély már rég nem kell, de a szomszédnak nem oszthatod így meg a netet (más kérdés, hogy ezt senki nem ellenörzi)

2016. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem akarok rá túl sokat költeni mert igazából nem olyan dologért kell, amiért megérné bármilyet is venni, a lényeg, hogy alapjába véve megfelelő legyen. És ez?

D-Link DIR-605L/HU

2016. nov. 5. 18:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy fokkal jobb, de a D-Link se túl jó márka.

Milyen neted van?

2016. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!