Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek a Telekom...

Mi a véleményetek a Telekom újonan bevezetett Netmánia 1000 díjcsomagjáról?

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg 120 megás netem van, de ahogy nézem 4-500 forintal lenne csak drágább mint a 120 megás net... Érdemes lenne váltanom 1000 megás netre? Optikai hálózat van. De ahogy olvasom i5 proci kell 4 giga ram ssd... Nos nincs 4 giga ramom, sem i5 procim, sem ssdm.. ezek hiányában is érdemes lenne váltani 1000 megás netre? Segítségeteket előre is köszönöm!

2016. nov. 6. 15:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy jobb lenne várni januárig amíg csökkentik 27% rol 18% ra a net adóját?
2016. nov. 6. 15:09
 2/16 anonim ***** válasza:

mihez kell i5-ös proci?


Hagyjad már. Nem tudom hol olvastad ezt, de ez baromság!


A lényeg, hogy legyen Gigabites vezérlő az alaplapodon, ami a mai gépek, de már a 3-4 éves gépekben is megvan.


Ha nem jár le a szerződésed akkor ne válts. Persze függ hogy hányan vagytok egy házban, és hogy ki mennyire használja de 120 mega az elég sok mindenre elég.


Ha nem jár le a hűség akkor ne válts. Ha igen akkor válthatsz. Hűség felmondása esetén ki kell fizetni a hátramaradott havidíjakat, úgyhogy ezt is mérlegeld.

2016. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1000 megabit az másodpercenként 125 megabájt adat. Teljesen lefogná a vinyód az adatok kiírása. Totálisan felesleges, egyébként se tudsz sok helyről ilyen sebességgel letölteni, max. torrentszerverről.
2016. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Új előfizetők vagyunk kb 1 hónapja köttettünk be mindent, mivel jöttek a telekomos ügyéntézők mert a városba kiépítették az optikt és akkor még nemvolt 1000 megás net... igen gigabiy alaplapomon van gigabit vezérlő 10/100/1000
2016. nov. 6. 15:16
 5/16 A kérdező kommentje:
Torrentnél csak a feltöltés miatt lenne jó... De tényleg ahogy látom pár 100 forintal drágább csak. nem érné meg jobban pár 100 forntal többet fizetni 9x gyorsabb netét még ha nincs is kihasználva? Egyébkén 110-et éri el a sebességteszten a net a 120 at nem a feltöltés pedig 50 megabit a 10 helyett
2016. nov. 6. 15:17
 6/16 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha nem egyből a gépbe kötöd a netet, akkor kéne venned egy gigabites routert is mellé, ami annyira nem olcsó. És kell cat5e vagy cat6 UTP kábel a router és a gép között (meg a modem és a router között).


Nem gigabites routerrel egy gépre 100mbps a max, teljes terhelésben meg a névleges értéknek valamekkora része.


Az i5 meg a RAM meg az ssd a szolgáltató ideióta ajánlása, de azt is szokták mondani hogy játékra minimum 60mbps-ra elő kell fizetni - ami mint tudjuk teljesen nonszensz, 15mb is elég lenne. Meg gondolom nem egy gépen akarod kihasználni a teljes sávszélességet, mert ahhoz kellene az ssd meg a négymagos processzor.

2016. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
cat5e van kiépítve a házban 1 asztali pc 1 laptop és okostelok és tablet használja a netet. Ahogy olvastam a szolgáltató ingyen adja a routert... Mittegyek? 1 hónapja lettem az előfizetőjük ugye akkor még nemvolt 1000 megás net csak az asztali pcbe megy közvetlenül a kábel + nemtudom átverése vagy sem de csak pár 100 forintal drágábbcsak és nemtudom hogy miért? azért ilyen olcso mert más szolgáltató is van itt a városba vagy miért? Érdemesl enen akkor avagy sem? :O Olyant is olvastam a neten hogy januártol sokkal csolobb lesz a net...
2016. nov. 6. 15:42
 8/16 Trevor. ***** válasza:

A processzornak és a ramnak nem sok köze van a net sebességéhez. Ahhoz a routernek (amiben általában benne van a modem is, ha a szolgáltató szereli be), a használt UTP kábelnek és a gépben lévő hálókártyának van köze.


Magáról a netről az a véleményem, hogy ahol elérhető a Digi 1000mbit-es netje, ott jobb választás arra előfizetni, máshova marad a Telekom. Amúgy nem biztos, hogy átlag háztartásba szükség van ekkora netre, én is megvagyok a 20/1-essel, bár a feltöltés lehetne jobb.

2016. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itt jóideig nemlesz Digi... Tudom, a 120 as netetsem lehet kihasználni csak az ára miatt gondolkodtam el rajta...
2016. nov. 6. 15:48
 10/16 A kérdező kommentje:
a 6900frintos ár átvan huzva és valami 4700 forint.. ugye tripla csomagban most a 120 as net valami 4150 körül van
2016. nov. 6. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!