Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthonra mobil internet vagy...

Otthonra mobil internet vagy vezetékes?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rohadtul utálom a jelenlegi internet szolgáltatómat. A mai világban nevetségesen lassú az internetem, csak ez az egy szolgáltató, ami elérhető a lakcímemre és abból is a legnagyobb, ami van. 10 megás internet, kemény 1 megával töltök le és 60 (!) kb-tal töltök fel. Ez alapvetően elég a legtöbb dologra. Ami egy hatalmas nagy hátrány, az a videójátékoknál a patchek vagy esetenként az egész játékok letöltése, meg amúgy laggolni is elég gyakran szoktam online játékokban (GTA Online-ban 30 percnél többet még nem játszottam ugyabban a nyílt sessionben, folyton ledobál meg elveszti a kapcsolatot). De tényleg. Erre a hétvégére ingyenes egy játék, ami úgy kb 60 gigás, 19 órán át tölthetem le, mire lejön. Tulajdonképpen a 4 játszható napból 1-2 el is megy arra, amíg letöltöm. Ez már inkább ciki, mint nevetséges szerintem. És elgondolkoztam azon, hogy vajon milyen lenne mobilnettel. Sokat nem tudok róluk, csak annyit, hogy kb olyanok, mint egy pendrive, bedugod a gépbe és így nagyjából ennyi, meg hordozhatóak és nem stabilak (de talán még ezeket is rosszul tudom, javítsatok ki, ha tévedek). De vajon szerintetek megéri e, ha cserébe nem kell az 1 megás letöltéssel szopnom? A mostani internetért fizetünk havi 10 000 ezer forintot (vezetékes telefonnal együtt), ami egyébként szerintem kész rablás. Kis érdekesség, hogy egy 12 000 lakosságú városban lakom, míg van egy haverom, aki egy községen él, ahol laknak kevesebb, mint 700-an és van 30 megás internetjük. Szintén röhejes. Megéri e váltani mobil internetre vagy maradjak ennél szerintetek?

2016. nov. 17. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
El se olvasom a kérdést, mert vezetékes.
2016. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dongaben ***** válasza:
A mobilnettel az a baj, hogy nincs "garantált" sebesség. Minél többen lógnak a hálózaton, annál lassabb. Igazából csak késő éjszaka lehet használni normálisan, vagy akkor sem...
2016. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pedig érdemes volna! Tényleg.
2016. nov. 17. 19:10
 4/12 anonim ***** válasza:
A mobilnet nem való arra, amire használnád. Nemhogy a 60 gigás játékot nem tudnád, de még tizedannyit sem letölteni anélkül hogy elért a havi limitet és onnantól kezdve pár kBps legyen a letöltési sebesség. Többet szopnál vele, mert akkor tényleg semmit nem használhatnál, max e-mailek csekkolása és írása.
2016. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor marad a szopó.
2016. nov. 17. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a vezetékes,volt mobilnetem 8 éven keresztül(Pannon Mobilnet,Telenor Internet,Hipernet,Vodafone Mobilinternet)és az egyik rosszabb volt mint a másik.Jelenleg vezetékes van Ruter-al megosztva,előnyei:garantált sebesség,korlátlan adatforgalom(a többségnél),nincs befolyásoló tényező(nincs térerő és egyebek).

A Mobilnet egyetlen előnye hogy kompakt de millió ezer hátránya van.

2016. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egy szavad nem lehet ember. Fővárosban lakom, egyetemek közelében, és ebben a házban csak a T szolgáltat, potom 1 megás netet. na ez az igazi szopó :D
2016. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7.Amikor a Telenor 8GB adatfogyasztás után(ami 1 hétig tartott)lekorlátozta 25 Kb/Sec-ra,na annál rosszabb nem volt.1 lapot is nehezen volt képes betölteni és ez volt 2 éve.
2016. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Externet, nord telekom, znet telekom, mobillan-sat, vidanet, tarr, ezek sem érhetők el nálad?
2016. nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Emberek.


Van mobilnet is már kifejezetten otthonra, és mind a 3 szolgáltató ad otthonra mobilnetet.


[link]


Ingyenes játékot nem kell letölteni egybe, hanem elég ha a könyvtáradba rakod. Legalábbis stem-en originen, és uPlay-en elég.


telekomnál adatgyorsító opció van.


[link]



Amennyiben a sávszélesség átlépi az 10 Mbit/s-et bekapcsolja a 4G-s mobilnetet. Havi 100GB napi max 5GB-ot használhatsz fel.


Pl online játékokban ezek nagyon jó megoldásoknak tűnnek


[link]



A telenornál a 100GB-os csomagból 6k-t fizetsz de 3k-t levásárolhatsz olyan dolgokra, mint korlátlan zenehallgatás, és éjszakai 100GB net, ami annyit jelent, hogy 23-8 között használhatsz 100GB-ot.


Ketté lesz osztva, és amint elmúlik 23 óra a rendszer az éjszakai netedet fogja használni. Ez bőven elég, ha nem is sok nagy játékra de azt le tudod vele szedni rendesen. Aztán még mindig marad 40GB-od a hónap többé részére... :D


Érdemes megfontolnod havi 200GB 6k-ért és ebbe nem számít bele az általános böngészés.


NetWorx programmal mérd le hogy mennyit fogyasztasz egy hónapban.

2016. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!