Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez az internetcsomag mit jelent?

Ez az internetcsomag mit jelent?

Figyelt kérdés
Ahol mi lakunk, ott nincs vezetékes internet, most is mobilinternetünk van. Az érdekelne, hogy ez a csomag ( [link] ) műholdas-e ? Tehát olyan helyen is menne ahol nincsen vezetékes.
2016. nov. 21. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez VDSL, vagyis vezeték kell hozzá.
2016. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, :C
2016. nov. 21. 18:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából a korlátlan adatforgalom érdekelne, meg a sebesség se legyen csiga lassú, a UPC-nél van 10mbps, de a garantált meg csak 1mbps. Igazából netezésre, videónézésre és online játékokra használnám, csak nem tudom milyen lenne a sebessége. Ez érdekelne.
2016. nov. 21. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik műholdas vdsl (upc-nek nincs szerintem), de azon nem fogsz 30 Mbps-t kapni, főleg nem ennyiért.

Ez a szolgáltatás csavart érpáron (telefondróton) történik.

Ha nincs semmilyen vezeték, akkor csak a mobilinternet és a mikrohullámú jön szóba.

2016. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És 10mbps-sel mit lehet kezdeni? Online játékokkal lehet játszani lagg nélkül? És ha routeren megosztom akkor egyszerre 2 eszközön és 10mbps vagy 5-5 ?
2016. nov. 21. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:

megosztani megoszthatod, de nem mégy sokra.


Mármint. Röviden.


10 Mbit/s lefele VAGY 1 Mbit/s felfele. Nekünk is 10 Mbit/s-es van, és ha én elkezdek feltölteni a yt-ra egy videót 1 Mbit/s-el csordogál felfele, és nincs letöltés az egész házban.


Ha megosztod az úgy lenne, hogy 5-5 letöltés, és 0.5 Mbit/s feltöltés mind2-nek.


Ha pl a saját részeden 0.5 Mbit/s-el töltesz fel (64Kbit/s), akkor nincs letöltésed.


Amúgy meg én játékra mobilnetet szoktam használni. Havi 1500 Ft 1GB a telenornál és eseti tehát nem havidíjas előfizetésről van szó. 1 GB kb 40 meccsre elég a LOL-ban.


Ha ne adj isten elfogyott akkor betudom hogy csak akkor játszok amikor senki más nincs a wifin. Pl amikor a család este vmi filmet néz, akkor én játszok! ;)


Mi az a havi 1500 Ft? egy pizza+üdítő ára a haverokkal.

2016. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző azért kissé hülyeséget írt. Ha routerrel megosztod az nem azt jelenti, hogy ketté vágod. Ha meg van osztva, de csak te használod az internetet akkor te 100% os sávszélességet azaz jelen esetben 10mbitet kapsz. Ha valaki más egy másik gépnél elkezd ugyan úgy használni mint te akkor megoszlik. De ez teljesen változó, ha a másik pusztán internetezik, akkor azt meg se fogod érezni. Az kb semmi net használatot nem igényel. 10mbit még éppen éppen elég a mai játékokhoz, az 1mbit feltöltés kissé azért gyér, de tűrhető.
2016. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- 10 Mbps már elég kevésnek számít manapság. Azt jelenti, hogy a maximális letöltési sebességed 10 megabit, azaz 1.25 megabájt másodpercenként. Egy 1 gigás SD filmet durván negyed óra alatt, egy 4 gigás HD már egy óra alatt tudsz letölteni.

720p videót streamelni (élőben nézni) még éppen tudsz vele, 1080p-vel már küzdene.

- Az online játékoknak nem kell nagy sávszélesség 1/1 Mbps kb. elég is a legtöbbnek, amiben nincs nagyon nagy map / nagyon sok játékos / sok akármi.

10 megás nettel ne torrentezz azért játék közben, mert úgy már laggolhat.

- Egy router, ha úgy van beállítva, nem foglal le sávszélességet, hanem kioszt annyit, amennyi rendelkezésre áll, mégpedig az igényekkel arányosan.

Tehát ha például két gép tölt le egy-egy filmet, akkor mindkettőnek minél többre van szüksége, ilyenkor 5-5 arányban osztja. Ha az egyiken csak facebookoznak, és mondjuk elég neki 1 Mbps, a másik meg filmet tölt, akkor a másodiknak kiosztja a maradék 9 Mbps-t. Feltöltésnél dettó.


A hatos további hülyeséget is írt:

"Ha pl a saját részeden 0.5 Mbit/s-el töltesz fel (64Kbit/s), akkor nincs letöltésed."

Ez természetesen nem igaz (amennyiben full-duplex kapcsolatról van szó, a VDSL ilyen) és a 0.5 Mbit/s az nem 64 Kbit/s, hanem 62.5 kiloBÁJT/s.

2016. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!