Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-en rendeltem egy terméket...

Ebay-en rendeltem egy terméket, és tegnapelőtt lejárt a határidő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Október 30-án rendeltem meg 2 terméket, az egyiket Hong Kongból, a másikat Guangzhouból. A Hong Kong-i cucc (1000 FT volt) már otthon van lassan 2 hete, de az utóbbi (6 ezerbe került) még mindig nincs. Nyomkövetést figyeltem, elméletileg (és az eladó is megerősítette), hogy már november 3 és 11-e között már itthon volt. De akkor mit csinálnak a postán a cuccal ilyen hosszú ideje? Esetleg a nyomkövetés lehetséges, hogy kamu?

Az eladó írt is nekem a határidő után kétszer, hogy küldjön-e új terméket. Nem tudom ez mennyire jó ötlet lenne vagy jobb lenne a pénzt visszakérni, és akkor visszaadni, ha esetleg megjön a termék? Az eladó 98,7%-os értékelésű.



2016. dec. 8. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd vissza amíg még lehet, asszem 45 napod van rá megrendeléstől.

Nekem is volt egyszer egy ilyen, hagytam, hogy újraküldjék, de az sem jött meg.

2016. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Karácsony előtt mindig bedugul a kézbesítési rendszer. A becsült idő egy átlagot ad ki ami üres időszakokban akár felülteljesíthető, míg ilyen időszakban akár alul is teljesíthető. Azért szokták mondani hogy Kínából várd meg a 45-60 napot, mielőtt lehúzod az értékelését az eladónak úgy, hogy nem rajta múlik a posta lassúsága, mégis tőle fognak elfordulni a vevők a rossz értékelés miatt.


A postánál kellene rákérdezni hogy mi lett vele, ha a nyomkövetés szerint egy hónapja náluk van.

Bár itt egy ellenpélda:

[link]

2016. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már az eladó úgyis felkínálta akkor a legjobb lehetőség az lenne ha visszakérnéd a pénzt. Ha pedig megjön a termék akkor egyszerűen visszaküldöd. (Vagy újra is küldetheted, de az idén már nem nagyon fog megjönni)
2016. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most hozta a postás a cuccot! :D

Mindenkit felpontoztam!

2016. dec. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!