Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek lenne igény egy...

Szerintetek lenne igény egy ilyen blogra?

Figyelt kérdés

Nem akarok csilli-villi blogot létrehozni, nem célom az ilyesmi. Csupán segíteni akarok az embereken.


Most kezdtem az egyetemet és sok emberben azt látom, hogy nem megy nekik a programozás. Nem értik, nem érdekli őket, és csak túl akarják élni. Amit mondanak a tanárok azon néha én is elcsodálkozom, mert nem értem, hogy azoknak, akiknek egy fekete gödör van a fejében, miért kell ilyen tempóban diktálni az ütemet? Főleg ebből a tárgyból, amit nem elég csak megérteni.


Én tudok programozni, ezért sok embernek segítettem már, és most egyetemen még nagyobb az igény az informatikusokra. Legalábbis ezt vettem észre. Alig vagyunk, és akik vannak, azok sem tudnak mindannyian programozni. Pedig szerintem ez a lényege ennek a szaknak.


Szóval a blogom lényege az lenne, hogy szépen, ábrákkal mindennel, valamihez hasonlítva a programozást, leírnám az alapokat, amiket tudni kell egyetemen. Ezzel nem reménykedem abban, hogy lesznek olyanok, akik majd megszeretik a tárgyat, de legalább segítettem az embereknek és, ha valaki hozzám fordul segítségül, akkor csak adok neki egy linket.


De még mielőtt elpocsékolnám az életem értékes perceit erre a célra, az lenne a kérdésem, hogy lenne igény egy ilyen blogra?


ui.: Azért merült fel bennem az ötlet, mert 10-ből 8 ember jegyezte meg, hogy jól magyaráztam el nekik egy-egy témakör lényegét. És nem szóban, hanem írásban.



#programozás #Java #NetBeans #hogyan programozzak #nem tudok programozni #programozás gyorstalpaló #hogyan kell programozni #programozás segítség #programozás blog #programozás különóra
2016. dec. 28. 15:23
 1/9 Szimeon válasza:
100%
Nézd, nekem gőzöm sincs a programozásról. Nem tudom, hogy az mennyire nehéz. Azt tudom, hogy van több programnyelv is. De azt sem tudom, minek kell több, miért nem jó egy nyelv. Szóval, ha egy olyan blogot tudnál létrehozni, amiben tök analfabétáknak magyaráznád el, hogy tud valami egyszerűt programozni, akkor én az olvasód lennék. Ahogy látom, te az egyetemi szintű programozást szeretnéd megtanítani a hallgatóknak. Vélhetően ez nekem, korom és előképzettségem hiánya miatt magas lenne - gondolom én. Tehát ezzel a gondolattal inkább olyanokat kellene megkeresni, akik a leendő célközönségedet jelentik.
2016. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem lenne rá igény. Gondoltam rá, hogy megtanulok programozni, de folyton halogatom. Egy jó, magyar nyelvű blog (mert egyébként az egy dolog, hogy hivatalosan elég jól tudok angolul, valamiért mindig ijesztő valamit angolul elkezdeni tanulni) szerintem nekem kifejezetten feküdne, szóval, ha gondolod, majd elküldhetnéd a linket, ha lesz valami, hátha rálesek majd. :D
2016. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Engem érdekelne, főleg ha laikusoknak is érthető lenne :)
2016. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"webotlet.hu egy informatikatanár naplója"


Ezt írjátok be, és megtalálhatjátok azt az anyagot jól elmagyarázva ami szakközépiskola végére kell (ezt az első válaszolónak mondom, aki bele akar vágni)


Egyébként szerintem nem rossz ötlet. Ha emellé még társulna videós segítség, ahol videóban magyarázod, mindezt jó kiállással, vágással hang és képtechnikával sztem sikered lenne.

2016. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első és harmadik! Igen teljesen 0-ról indulnék. Az egyetemen sincs olyan nagy szint, amit egy rendes szakember használ. Legalábbis én csak olyan szinten írnám le a dolgokat, hogy az egyetemen valakinek a ZH-ja sikerüljön, vagy meg tudja csinálni a beadandóját. Az alaptudásról azt feltételezem, hogy még középsulis szinten sincs képben az olvasó. Vagyis igen, megértenétek ti is. :)


És ezzel már a második válaszolónak is segítek, mert ha egy tömör, lényegre törő, de érthető magyarázattal megtanulja a progizás alapjait, akkor már sokkal könnyebb továbbtanulni. :)


Köszi a biztatást, egyébként most felmerült bennem még egy kérdés, ezért kérném aki teheti, az válaszoljon még erre.


Így első körben milyen kérdéseitek vannak a programozással kapcsolatban? Mi az amivel nem vagytok tisztában? Mi az aminél leragadtatok?


Gondolok itt arra, hogy az első válaszoló mondta azt, hogy mi értelme több nyelvnek, ha egyet is használhatnánk.


Válaszom rá annak, aki nem tud programozni: Vannak programnyelvek, amelyekkel könnyebben, gyorsabban lehet megírni egy programot. De ezekkel nem lehet jól irányítani a számítógépet. És vannak olyan programnyelvek, amelyekkel a számítógépet, telefont, akármi mást, sokkal mélyebben lehet irányítani. De ezekkel a nyelvekkel például nem könnyű játékot csinálni.


Arra gondoltam, hogy akár ilyen GYIK-ot is feltehetnék a blogra.

2016. dec. 28. 16:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik! Köszi a linket és a tanácsokat! Meggondolom a videót is! :)


Amit linkeltél az jónak tűnik, de én arra gondoltam, hogy nem csak a C++-t magyaráznám, hanem például elmagyaráznám a ciklusokat, a függvényeket, az elágazásokat teljesen nyelvfüggetlenül. A szintaxisra annyira nem feküdnék rá (persze vennék alapul egy nyelvet, hogy feladatokat is feltehessek, de arra hegyezném ki a blogot, hogy aki megértette a használatát egy for ciklusnak, az tudja, hogy egy teljesen idegen nyelven is hasonló felépítésű, és ne akadjon el ott, hogy nem tudja mit jelent az, hogy for (int i = 0; i < 10; i++) ... Meg minek kell a pontosvessző, stb.)

2016. dec. 28. 16:47
 7/9 Szimeon válasza:
Köszi a választ. Az utolsó szöveg, a ciklusok meg izé függvények - hát az nekem magas. De nem is vagyok infos.
2016. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát már a tanfolyam első év első felénél vagyok, szóval nem ártana egy ilyen blog..
2016. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem lenne rá igény. Legalábbis engem érdekel, pedig nem vagyok "idős"
2016. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!