Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Direkt csinálják ezt?

Direkt csinálják ezt?

Figyelt kérdés

A firefoxal mostanában szinte használhatatlan a facebook, mert annyira belassul.

A chrome meg minden szirsar kis "bogarat" összeszed a hálóról


A játékok nagy része el sem indul 2012-től, ha nem veszel magadnak egy videókártyát az NVidia Gtx-es sorozat valamelyikéből legalább 25-30ezer forintért alsóhangon.Pedig simán menne, de direkt telerakják mesterséges lassítókkal és felesleges időzítő rutinokkal.Velem persze ne baxxnak ki,mer ta hülék a túloldalon vannak,de nem mindenki guru. Hogy van arcuk megvetetni az emberekkel a méreg drága számgépeket,

videókártyákat? Ha nem raksz fel vírusírtót egy nap alatt "100" kiló szemetet beszívsz a gépre. Kormányprogram... ugye mindenkinek elérhető legyen a net? Ahhhahah, de milyen áron? Mi a véleményetek ezekről a dolgokról. Szerintem botrányos ami itt megy mostanában. Szívat a firefox, szívat youtube, szívat a facebook, szivat mindenki, mire jó ez?? Nálatok is hasonló tapasztalatok vannak?



2017. jan. 15. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Első: aki ár/érték arányban vesz kártyát, az AMD szériát választ.

Második: Firefox nekem sosem jött be, Chromet használok, mert nekem megfelel, de alternatívának ott az Opera, az kevesebb erőforrást igényel.

Harmadik: szivat a FB meg a YT? Nem kell mindig faxbúkon lógni. YouTube meg rég hanyatlik a hülyeségei miatt.


Visszatérve a grafikára: minél újabb egy játék, annál több textúrát jelenítenek meg benne az újabb és újabb motorok. Ezért szükséges a nagyobb VRAM, amihez erősebb grafikus processzor kell, ami képes is elkészíteni elegendő mennyiségű textúrában gazdag képet (frame), sokak szerint a 60/másodperc a minimum, holott a 30 is bőven jó, de mindenkivel elhitetik ezt a 60as határt, ezért fektetnek bele...


A számtech mindig így fejlődött. 7-8 éve egy P4 elég volt, mostanra netezésre aligha jó.

2017. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én gépem:

Grafikus chip sebessége 830 MHz

Grafikus memória sebessége 1800 MHz

Memória


Memória mérete 1024 MB

Memória típusa DDR3

Memória sávszélesség 128 bit

További tulajdonságok


3D támogatás Nincs

Maximális felbontás 2560 x 1600 pixel

**********************

Proci:

2x3.5GHz CPU (intel)

2x8GB Ram (elég lenne 8 is de olcsó volt így megvettem.)

És SSD 120GB


Firefoxal semmi probléma, játékokkal úgyszintén, vírusírtó az eredeti W10 szerinti deffender.


A gépet mindég magamnak állítom össze, ja és az alaplap meg ez: H81M-HDS

2017. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ti sem vagytok megelégedve igazán a firefoxal.Persze minden évben mentem a firefoxot és ahogy néztem 2015-től lett trágya igazán.Régi firefoxal minden frankón működik, ez a 35-től felfelé lévő széria ez botrányos. Simán megy minden a 30 alatti szériákkal is, persze nem árt némi ügyködés hozzá. A chrome eleinte nem tetszett, de mostmár sokkal jobb, mint a firefox. Az opera is jobb persze. A videókártyák pedig szívatás. Felesleges pénzkidobás, egy 256MB-os kártyával is megy nálam a GTA IV. Szemetek mert azt is telerakták időzítőrutinokkal. Az egész exe fájlszerkezet másból sem ál, csak timercheck validateból. Érdekes a GTA 3, San Andreas, Vice City és a többiekbe, miért nem tették ezeket bele. Simán megtudták volna oldani, ahogy ezt nemrég tették. Elrontották a játékok igen nagy zömét is. Nem elég hogy szerencsétlen emberkékkel megvetetik a méregdrága gépeket, még szívatják is őket hozzá? Nesze fiam karira kapsz egy videókártyát. Már szinte akkor nem ér semmit mikor megkapja az a szerencsétlen kölyök. Szerintem nagyon gáz ami most van. A laptopokat meg egyenesen utálom. A 3.-dik laptopom ment tönkre 5 év alatt. Érdekes, az asztali PC-k meg mennek mint atom? De ugyanakkor gáz, meg idejét múlt. Mekkora hülyeségek mennek. Szörnyű :(
2017. jan. 15. 16:16
 4/7 A kérdező kommentje:
"Felesleges pénzkidobás, egy 256MB-os kártyával is megy nálam a GTA IV." Persze a megfelelő progival amit sajátkezüleg írtam. Engem ez begurít, hogy szegény kis fickók és csajszik, már aki szeret játszani, megvetetik velük a 40-60 ezer forintos videókutyákat. A dx-ek gyorsításával is jó kis eredményt lehet elérni, még egy 512-es kártyával is. A firefoxnál a főexplorer vezérlőprogramot vettem görcső alá és bizony sokat segít rajta a változtatás, de ehhez mindenkinek benfettesnek,vagy programozónak kell lennie? Na ne!!! Szóval dühös vagyok ezekre a cégekre de nagyon őszintén szólva :(
2017. jan. 15. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
"Ha nem raksz fel vírusírtót egy nap alatt "100" kiló szemetet beszívsz a gépre." bocsi de ez egyáltalán nincs így! Mióta win10 hivatalosan megvan azóta nem kellett újrainstalláljam és ez a windóz már megélt egy ssd cserét.. (költözött klónozással) Semmiféle mocsok vírusírtót nem használok csak a defendert ami ugye a windózé! Nem vírusírtó kell hanem ésszel kell internetet használni! Hanyagolni kell a mocsadék onlinefilmes oldalakat.. meg a mindenféle innen onnan levadászott krekkelgetés után működő illegális szoftvereket stb..
2017. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ffoxhoz meg csak annyit: az egy trutymák f..s böngésző! eskü, hogy az helyett már inkább az edge
2017. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A skyrim special editionhoz megcsinálhatnád a scripextendert, emberek tízezrei emelnének pajzsra.
2017. jan. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!