Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rendszergazdák! Meg lehet az...

Rendszergazdák! Meg lehet az alábbiakat valósítani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, a Karib-térségben, Trinidad és Tobago államának szigetein regisztráltatok egy szervert.

Ezt a szervert természetesen üzembe szeretném helyezni, kis leterheltségű célokra.

A szerverhez Trinidad és Tobago államától - a legfelsőbb szintű tartománynevük alá - szeretném lefoglalni a "szo" fődomainnevet. (fontos, hogy pontosan ez a domainnév kell)


A lényeg, hogy ehhez a fődomain-hoz kellene nekem egy e-mail szerverrész is, e-mail szolgáltatással, amiben első körben egy, pontosan "kib" felhasználói névvel.


Tudnátok ahhoz támpontokat, leírásokat adni, hogy a technikai és a dolgok jogi/hivatali intézésének hogy tudnék nekilátni?



2017. jan. 19. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez rohadt jó :D
2017. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem jó semmire, mert kb. egy hétig jópofa, utána előbb-utóbb kellemetlenné válik, de azért megoldható.


Semmilyen külföldi szerver nem kell, a szerver az lehet bárhol. A szo.tt domain-t kell valahol regisztrálnod, onnantól olyan IP címre irányítod az MX-et, ahova akarod (ahol a levelezésed van). Ha van NS szervered (szervereid, mert kettő kell), akkor még csak erre sem kell külön költeni.

2017. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hasonlót akartam egy "sehol" nevű svéd domain névvel, de már létezik.

Üdv,

Senki

2017. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A szo.tt domain-t kell valahol regisztrálnod"


Hát... kézenfekvő, de igazából ezen a téren vagyok legkevésbé képben.

Az legalább "biztos" - elméletben ;) -, hogy második-szintű ("second-level") domain regisztrálható, és valóban, geológiailag függetlenül ~ Legalábbis az alábbi lista szerint : [link]

Bár most már itt is kezdek belezavarodni. :)


De technikailag is azért, hogy úgy mondjam, "újszerű" lesz nekem, mert én magam egyedül szervert még nem csináltam, eddig csak kollégám Linux-os szerverével foglalkoztam időnként, amikor magával cibált a szerverterembe. (remélhetőleg ragadt is valami rám ;) )

2017. jan. 19. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még Belgium is szóba jön. lofax@shegg*d.be
2017. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!