Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan legyen internetem?

Hogyan legyen internetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Upc-nel vagyunk es mar 2 honapja nem csinaljak meg az internetunket.Ez szamomra is szornyu mert nagyon sok penz megy el a mobilnetre.... Raadasul tovabbra is fizetve van az internet. En szeretek jatszani sokat is szoktam meg sorozatot nezni is tehat ez nekem nagy problema hogy nem tudom hasznalni semmire sem a laptopom.Az lenne a kerdesem hogy nincs valami internetszolgaltato tarsasag akik esetleg tudnanak rendesen netet szolgaltni husegido nelkul?:( mar nagyon elvagyok keseredve hogy konkretan ebbe a hazba mar tobbet nem lesz internet.Ami a mai vilagba nem eppen a legjobb foleg egy gamer tinedzsernek:( Meg mielott valaki megkerdezi hogy zaklassuk upct.... Hetente felvannak hivva es konkretan mindigugyanazt mondjak el. Szeretnek mar megoldast talalni erre a problemara

2017. jan. 25. 06:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egy kicsit zavaros.

Be van kötve a net, fizetitek és két hónapja nincs?

Ilyen esetben nem a szolgáltatót kell rugdosni hanem a fogyasztóvédelmet. A szerződésben nem csak egyoldalú vállalás van hanem kétoldali, röviden Ő szolgáltat te ezért fizetsz.Műszaki hiba miatt 3 napig lehet kiesés.

Mit is mondanak hetente el? mert ez nem derül ki.

2017. jan. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Allitolag valami a kabellel van a gond , es hogy az upc maga ilyen munkat nem csinal csak alvallalkozo es, hogy ra kene varni de mar 2 honapja csak varunk ra. Elerhetosege az emberkene nincs aki allitolag megcsinalna szoval ez vicc! Az elott a upc mondta h akkor mondjuk fel a szolgaltatast 50 ezer forintert. Most meg hogy ma fenyegetjuk oket h belesznek jelentve egybol mondjak hogy akkor ingyen bontjak a szerzodest.. Ez mar kesz vicc. Nem tudunk mar mit tenni az allitolagos szerelo nem jon ki
2017. jan. 25. 07:28
 3/19 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelemnek egy pár sort emailben vagy hívd fel telefonon. Először is kapnak egy bírságot és egy határidőt a helyreállításra és kártérítést kell fizetniük az érintetteknek valamint visszafizetni a jogtalanul felvett havidíjakat.Ingyen kilépésről szó sem lehet.Ragaszkodni kell a szolgáltatáshoz, amennyiben a szolgáltató továbbra sem tud szolgáltatni és felbontja a szerződést annak ugyanúgy ára van mintha te bontanád hűségidő alatt.

Minden kormányhivatalnak van fogyasztóvédelmi osztálya ha esetleg személyesen intézkednél.

2017. jan. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a modemig jó a kapcsolat és bent a saját hálózatotokban van valami gáz? Hát ahhoz ne a UPC-t hívjátok, hanem olyan informatikust, aki ért a hálózathoz.


Konkrétan mi a hibajelenség?

2017. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy másik szolgáltatót tudjunk ajánlani, tudni kéne, hogy hol laksz.


Amúgy engem is érdekelne, hogy pontosan milyen formában jelentkezik a probléma.

2017. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egy ilyen után én otthagynám a UPC-t. Számomra leírták magukat, ezért nem akarok fizetni. Persze csak miután a fogyasztóvédelemmel lerendeztem a dolgot, és kaptam kártérítést.
2017. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy allitolag bent a kabellel marmint ahonnan bejon a hazunkba a foldelesnel van a problema ... Ez egy alberlet , es erdekes az elozo lakonak jol ment minden! Idekoltozunk bekottettuk es utana rossz lett 1 het utan! Tv az van nagyjabol de nezhetetetlen mert akadozik... Internet egyaltalan nincsen probal csatalakozni a halozathoz de semmi. Es eleg vicc hogy ezert tobb mint 10 ezret fizetunk ! Nem ertem lehet rosszul kotottek be? De azota megneztek es pontos valaszt ok sem adtak. Ha ok se tudjak mi a problema en 18 eves fejemre honnan tudjam?:D tanacstalan vagyok.
2017. jan. 25. 09:24
 8/19 anonim válasza:

Bar szamomra sem derult ki hogy konkretan hol van a problema.

Van a kornyeketeken mas UPC-s, nekik megy net?

Megkerdeztetek mar valakit, vagy csak otthon bosszankodtok magatoknak?


Ez amugy nem a fogyasztovedelmhez, hanem az NMHH-hoz tartozik.

[link]


Es ha reklamaltatok annak elvileg nyoma van, mert kotelesek rogziteni a beszelgeteset.

Amugy en hetek ota fennallo panaszt a 2.hettol kb. minimum e-mailben, de leginkabb levelben jelentenek be...ha 30 napon belul nem kapok erdemleges valaszt, vagy a problema nincs megoldva, akkor mennek tovabb, es hivatalos panaszt tennek ellenuk....

2017. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Hat ez mondjuk igy mindjart mas, de igy sem ertem

"Az a baj , hogy allitolag bent a kabellel marmint ahonnan bejon a hazunkba a foldelesnel van a problema "


Most akkor hol van a bent?

Ez egy onallo csaladi haz, es a haz es a csatlakozasi csompont kozott, vagy egy tarsashaz, es a tarsashazon beluli vezetekkel van problema?

Foberlonek ugyanez a szolgaltatoja volt? Miert kellet akkor ujra bekotni?

Nem is ertem az egeszet, de szerintem te sem...

Amugy 1 vezetek megy ha jol tudom, tv / internet /telefon stb.

Ha az egyik szolgaltas megy akkor jo esetben mennie kene a masnak is (bar mondjuk masik frekvencian van, elkepzelheto zavarhatja vmi?! Hat ezek azert eleg jol vannak arnyelkolva nah..foldeles coax vagy optikai kabelhez? Mivaaan??!)

Azt meg nem hivtatok aki a bekotest vegezte? Nincs valami vallalkozo nev vagy cegnev telefonszam a munkalapon?

Esetleg nem barmoltatok el vmit a modemen vagy routeren?

2017. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A koax kábelnek árnyékolása van és nem földelése.

Meg kellene keresni az oszlopról bejövő kábelt a legelső splitter-ig (elosztó). Az IN oldalról letekerni a csatlakozót és odavinni a modemet majd beletekerni abba.

Amennyiben az első 4 led világít ott lennie kell internetnek.

Amennyiben a negyedik led (online) nem világít akkor az oszlopról nem jön jel ez a szolgáltató dolga.Amennyiben így működni fog az már belső probléma és fizetős.Jobban jársz egy antennaszerelő szakival vagy ismerőssel aki ért hozzá.Tapasztalatból tudom hogy a rossz kábelfejelés téli mínuszokban jön elő.A belső kábelt végigtapizhatod hogy nincs e rajta sérülés horpadás.

2017. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!