Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez lehetséges? Vagy csak a...

Ez lehetséges? Vagy csak a filmben van ilyen amit láttam?

Figyelt kérdés
Ha valamit csináltak snapchaten valami rossz dolgot pl.illegális) akkor lehetséges,hogy a másik fél lenyomozza,hogy hol van az illető,és zaklatja?Vagy ilyen nem létezik?

2017. febr. 11. 00:34
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

Vissza lehet követni IP cím és MAC cím alapján honnan jött a csomag. Némi felkészültséget illetve a megfelelő programok használatát igényli, de nem lehetetlenség.

A filmekben sok mindent eltúloznak.

Pl ez a művelet biztosan nem 5 perces és 2 sor beütése, de még csak nem is egy délután.

Abban viszont nem tévednek hogy kivitelezhető.

2017. febr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1#: A MAC címet a másik fél nem láthatja. A MAC cím, csak a hardware rétegben létezik, és csak két hálózati kártya(router és PC, illetve router és router) közötti kommunikációnál van használatban, magyarán ha valaki kívülről támad téged, pl.: port scannel, akkor a MAC cím, amit kapsz az a routered MAC címe, mivel azzal van közvetlen kapcsolatban a hálózati kártyád. A támadó MAC címe kizárólag a támadó routerén látható.


Kérdező#: Snapchat-en akármit csinálsz a másik fél nem fogja látni az IP címed, ugyanis a tartalom amit küldesz a Snapchat szervereire megy fel, majd onnan megy el a másik féléhez. Tehát ő max a Snapchatig tud visszakövetni. Ugyanakkor hatósági kérésre a Snapchat elvileg kötelezhető a küldő IP címének megadására, az más kérdés, hogy erre tudnak e a hatóságok megfelelő indokot találni.

Jó példa a kérelmek elutasítására a Google. A magyar állam évről évre több adatközlési kérelmet nyújt be a Google-nek. De mivel a Google nem látja jogosnak a kérelmet, ezért azt visszautasítja. Valószínűleg politikai indíttatásúak a kérelmek, amiket egy normális cégnek se volna szabad teljesítenie.


Más. A filmekben lévő dolgok hatalmas baromságok. Volt, hogy a fogorvosnál ment a tv, és a Hacktion ment rajta. Akkora f/\szságokat mondtak benne, hogy az agyam majdnem eldobtam. Rosszabb volt, mint egy foghúzás... Már én éreztem magam kínosan, hogy ilyen hablatyot leadnak a tv-ben. Aztán az ember csodálkozik, amikor kérdeznek tőle valamit, és lenézően néznek rá, mert nem tud olyan dolgokat, amiket ezekben a fos műsorokban leadnak.

2017. febr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedvenc mondatom a Jason Bourne-ból:

"Tegyétek tönkre az adatbázist SQL-el!" :)


Egyébként $2++

2017. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!