Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik internet szolgáltatóra...

Melyik internet szolgáltatóra váltsak?

Figyelt kérdés
Ózdon lakok és szeretnék szolgáltatót váltani csak nemtudom, hogy mire. a tipikus"zubo" (ózd kábel tv és internet) netem van. a probléma vele hogy lassú a feltölés ha viszont nagyobb csomag lenne akkor az meg borsosabb árú, de a fő probléma hol van net hol nincs (kicseréltem minden koax kábelt és csatlakozót hogy esetleg nem-e ott van a probléma). ózdon a digi meg a upc net még nem érhető el csak a t mobil (vagy nemtudom most mi a neve) van még ezen kívül tudtommal. esetleg valami tanács?

2017. márc. 1. 22:39
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Talán 3ezres koaxos csomag van?

[link]

Látom épül náluk az optikai hálózat.

Az gyors lesz és olcsó, - meg tudják becsülni mikor ér hozzátok?


Digi elérhető, de csak pár utcában:

[link]


Telefonos ADSL, vagy műhold drágább:

[link]


Ügyfélszolgálaton gondolom már többször is jelentetted.

Modemnek van beállító, vagy információs felülete? Milyen modell?

2017. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen az a csomagom van, csak az nem 3000 hanem 4500 valójában. ugyan is külföldön voltam január elejétől és a hétvégén értem haza és hűséget ha hosszabítasz akkor 3000, de ugye én ezt nemtudtam csak mikor tegnap mentem be h fizessek. Az igazság az h már azt 2 éve folyamatosan tervezik, de senki nem látott még érdemi munkát zubortól....

digit néztem, ebben az utcában pont nemérhető el.

a telefonos adsl vagy műholdas oldalt nem láttam még amit linkeltél, de szerintem onnan köttetek be valamit.

A modemet megnézték az emberi mert nem akart senkit kiküldeni, de az eggyik szerelőjének szóltam h nézze meg és ő azt mondta h teljesen rendben van. végén már csak a router maradt hibának így vettem abból is egy újjat, de ugyan az minden. meg nem én vagyok az első akinek folyamatosan el megy a net, nagyon sokan panaszkodnak csak emiatt nem köti ki senki

2017. márc. 2. 09:09
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Ennyi csere után sokat szerintem nem tehetsz.


Próbáltad a modemet egyből a bejövő legelső kötésnél csatlakoztatni?

Valamilyen szűrő/splitter van a modem előtt?


Ismerősnél is volt hasonló gond (a szolgáltató kimérte hogy a házba való becsatlakozásnál még jó a jel, de az eszközöknél már nem) - végül a régi 100 Ohm-os koaxkábelek és csatlakozók cseréje után elfogadható lett.

2017. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam az első kötésnél is, ugyan az történt így az sem oldotta meg. Nincsen szűrő/splitter a modem előtt csak utána van egy router. még végső soron megpróbáltam kábelesen, hogy modemből közvetlenül a gépbe csatlakozok. Az a baj itt hogy a szolgáltatót nem érdekli (mert ez már csak szolgáltatós probléma lesz) és mindenki írja ki facen meg ismerősökkel találkozok ők is mondják el megy a net. A környező falvakba is terjeszkedett és ott (pl.: hangony) nem 1-2 percre megy el a net hanem órákra és nem tudsz mit kezdeni vele mert a szolgáltató egy az egyben k@kil rá, neki legyen meg a havi Xmillió forintos bevétele.
2017. márc. 2. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!