Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell egy Invitel...

Hogyan kell egy Invitel internet bekötést elképzelnem?

Figyelt kérdés
Szituáció: egyeztettek velem időpontot bekötésre majd még aznap felhívott a szerelő, hogy ez ásásos lesz így ne várjam az adott időpontra. Arra lennék kíváncsi, hogy ásás alatt mit kell értenem?

2017. márc. 29. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Semmit. Kijön oszlopról a tetőn behúz egy kábelt a padlásra. Majd lyukat fúr a mennyezeten ahol neked jó ahová kerül a modem. Onnan meg oda vezeted ahová akarod ,vagy felteszel egy wifi rutert.
2017. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Az utca túloldalán van a telefonzsinór, így alagutat kell fúrni az úttest alá. Ugyanaz, mint amikor vizet, gázt stb. vezetnek át a túloldalra, csak most vezeték lesz benne.


Ha az megvan, beviszik a házba, kötnek a végére eszközöket, és kész. Nem nagy ügy, ha a furkálást nem számoljuk.


Ha esetleg 20-30 évvel ezelőtt volt "régi típusú" vezetékes telefon a házadban, arra érdemes felhívni a figyelmüket, hátha mégse kell fúrni, jó a már bevezetett kábel is. Ők ezt fel tudják mérni.

2017. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig értem :) köszönöm a gyors választ. A kertben vagy a házon valamit fognak fúrni? Nekem ez nem tiszta teljesen. Bocs az értetlenkedésért.
2017. márc. 29. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy a te magánterületeden a házba hogy vezetik be, az teljesen az adott körülményektől függ, ahogy meg lehet oldani. Természetesen ha több lehetőség van, akkor megkérdezik, és a számodra optimálisat csinálják.


A padlást felejtsd el, az első téved, telefonzsinór nem megy villanykarón meg padláson. Föld alatt megy. Keverte a kábeltévés nettel.


A házad faláig valószínűleg föld alatt megy majd a vezeték itt is, majd a fal mellett kijön, és valamilyen magasságban bemegy a falon keresztül. Ehhez nyilván fúrni kell. Lehet ez közvetlenül a talaj fölött, vagy magasabban is, ahogy optimális. Majd megbeszélitek a szakemberekkel, hogy mi a jó megoldás.

2017. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok Ceglédi! Nálunk póznán megy.
2017. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Se telefonunk nem vol (nem is lesz) se tévénk. Régebben pr telekomos internet volt bekötve az pedig nem föld alatt jött.


Ha én azt mondom hogy a falba ne fúrjanak hanem vigyék fel padlásra és úgy húzzák le azt is megcsinálják?

2017. márc. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!