Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek elcelebesednek a...

Szerintetek elcelebesednek a YouTuberek?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen ugyanolyan celebekké váltak, mint a hagyományos értelemben vett celebek: Már ugyanaz az allűr figyelhető meg YouTubereknél is.

Ez egyrészt annak köszönhető, hogy egyre inkább elmosódik a határ a hagyományos médiumok és a Youtube között, másrészt az ismertség és a nézettség felerősít ezekben az emberekben bizonyos kevésbé szimpatikus tulajdonságokat.

Már ott tart a folyamat, hogy közös celebrity rendezvényeken vesznek részt a hagyományos és a YouTube celebek. Mint például a jelenleg divatos közös díjkiosztók. A csak YouTuberek közötti rendezvényeket is körüllengi a celeb atmoszféra. Szerintem az elcelebesítés a hagyományos médiumok bosszúja az őket keményen kritizáló (de semmivel sem különb) YouTuberek ellen, ugyanakkor a YouTberek köré épült haszonipar egyik fő törekvési iránya is. Ezt a YouTuberek nem látják? Vagy látják, de ez az egész nincs ellenükre?

Te hogy látod? (trollkodhatsz is, nem sértődök meg)



2017. ápr. 22. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

ennek ehhez nem sok köze van. egyszerűen arról van szó, hogy a "rajongók" összetétele egy idő után eltolódik a sablonos, elvárás és gondolkodás nélküli birkák felé, ahogyan nő a rajongói tábor.


egy kezdő youtuber, néhányezer feliratkozóval/nézővel még tartja magát az elveihez, mert akkor még a nézői nagyjából azok közül kerülnek ki, akik pont emiatt íratkoztak fel a csatornájára. ki tudja őket elégíteni kontenttel.

csak van egy olyan népszerűségi fordulópont, amikor megjelennek ezek a "legyen mittomnmilyen cselendzs meg gémpléj a csatornán" típusú emberek, és szép lassan belátja a youtuber, hogy lassan azok lesznek többségben, akik ilyesmit akarnak, és innen már csak az dönt, hogy tudja ezt kezelni.


a többség nem tudja, megörül neki, hogy rengetegen kíváncsiak rá(közben meg nem rá, hanem a ráeröltetett kontektekre...), ezért nem áll ki az elvei mellett.

ha látszik is ez rajta, akkor szponzorok is megkeresik, és el is adja magát nekik is.


ez a jelenség mostanában egyre jobban látszik, mert ez a fordulópont szerintem ugyanazon a szinten maradt, viszont sokkal gyorsabban elérik.


példákat nem mondok, de az elmúlt 2-3 hónapban is lett olyan videós, aki hirtelen 10-15ezer feliratkozóról meghaladta a 100ezret, és tökéletesen látszanak a videóiban az, hogy még 10ezernél volt egy koncepciója, egyénisége, és ahogyan szaporodtak a feliratkozók, egyre inkább ment át ilyen eröltetett, sablonos szarba...valaki írja neki, hogy "hú, most ez a kékbálna cucc nagyon divatos, csinálj már róla te is videót", hát csinál..vagy ugyanez a darkweb-ről...valószínű magától meg sosem foglalkozna ezekkel...

2017. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ennek van egy ilyen aspektusa is. A közönség akarata. Panem et circenses.
2017. ápr. 22. 14:14
 3/12 Szirty ***** válasza:
Mik azok a "YouTuberek"?
2017. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 22. 14:46
 5/12 Szirty ***** válasza:
67%

Nem a youtuberek celebesednek, hanem a celebek youtubereskednek.

Megragadva minden alkalmat a magamutogatásra.

2017. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha értetlennek tűnök, de azt akarod mondani, hogy a YouTuberek eleve minden alkalmat megragadó magamutogatók, és a celebek válnak magamutogatóvá, tehát "youtuberesednek"?

Azért kérdeztem vissza, mert eddig úgy gondoltam, hogy a celeb=magamutogató.

2017. ápr. 22. 18:48
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, önkéntelenül kijavítottam az egyik szavadat és úgy értelmeztem. De akkor nincs értelme, ugyanis a celebek olyan kis számban lesznek YouTuberek, hogy nem beszélhetünk ilyen tendenciáról.

Amikor több YouTuber részt vesz egy hagyományosan celeb rendezvényen, ami most már letagadhatatlanul a szemünk előtt zajlik, akkor nem lehet mást mondani, mint hogy elcelebesednek. Vagy amikor, egy kizárólag YouTuber rendezvényt már a hagyományos sajtó is cikkezik, már az is a celebesítési folyamat része.

2017. ápr. 22. 18:59
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Így van. Elég csak megnézni ezt az egyre több videós gálát. Puzsér a cölöbökről azt mondta, hogy ők a nyilvános senkik. Ez nagyon illik egyes youtyúk videjósokra is. Ezek nagyon el vannak már kivagyisodva és szállva maguktól. Akik nem ilyenek, azok a közelébe se voltak ezeknek a majomparádé gáláknak, vagy playiteknek. A szerény videósok a legjobbak, akik távol maradnak ezektől a majomkodásoktól. Őket ezért szeretjük.

A playit házra is mekkora sivítozást rendeztek már ezek a cölöb videjósok, hogy kikérik maguknak, hogy nem valóságshow. Azokkal a műfajokkal sincsenek tisztában, amit csinálnak, de azért ők itt a nagy valakik.

2017. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hiába üzengetsz kérdező "Namegalofasszt"-ként, amit csak azért írtam ki, hogy lássák a többiek is, mekkora kamu vagy, töröltem olvasatlanul.

Kamu kérdés, akta lezárva.

2017. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ennek a kérdezőnek akartam a 9. választ írni, hanem egy másiknak, aki a youtube csatornájával henceg.
2017. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!