Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A rendőrség le tudja kérni az...

A rendőrség le tudja kérni az egy adott időpontban egy adott IP-hez tartozó tulajdonost?

Figyelt kérdés
Március 26-kai keltezéssel kaptam egy IP címet, amiről tudom, hogy a UPC tulajdona... A kérdés az, hogy le lehet-e kérni azt, hogy március 26-án az IP cím kihez tartozott?

2017. ápr. 22. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha arról az IP-címről bűncselekményt követtek el (szóval nyomós indok esetén), akkor a rendőrség a le tudja kérni, hogy azt az IP-címet a UPC kinek adta ki. De erről - a vélt elkövető (mert nem biztos, hogy az akinek kiosztották az IP-címet az az elkövető) személyéről - téged a nyomozás időtartama alatt nem fognak tájékoztatni.
2017. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
Az IP címet hálózati eszköz kapja, nem személy.
2017. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szolgáltató azt tartja nyilván, hogy adott időpontban

adott IP melyik végponthoz van kapcsolva.


Végpont az ADSL modem, kábel modem, UPC stb modem, van,

ahol ez routerrel egybekötve.

2017. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így tudtam ezeket, de nem voltam benne biztos, így mennek-e még most is a dolgok.. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2017. ápr. 22. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy ipt azonos időpontban megkaphat 2000 ember is, szóval ez alapján nem lehet azonosítani.
2017. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Egy ipt azonos időpontban megkaphat 2000 ember is"

Publikus, az Internet irányából látható IP-t nem feltétlen.

Kivéve ha a szolgáltató egy publikus IP-címet oszt ki több ügyfelének ("NAT-ol").


Ilyet csinál pár kisebb szolgáltató, de a T is hajlamos rá, hogy takarékoskodjon a publikus IP-címtartományával:

[link]

2017. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: ilyen esetben a NAT van logolva. Tehát megvan, kinek mikor milyen IP volt.
2017. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Jaja, az meg a másik. ;)
2017. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jó de és minden modemhez pedig tartozik egy felhasználó (szerződés). azaz nagyon is be tudnak azonosítani, és a modemen túl ott van az adott eszköz fizikai IP-je is, pl a laptopodé, mobilodé stb.
2017. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"és a modemen túl ott van az adott eszköz fizikai IP-je is, pl a laptopodé, mobilodé stb."

Az már a rendőrség dolga, hogy beidézzék az előfizetőt, kiderítsék, hogy az ő gépéről történt-e a behatolás, vagy nem, esetleg nyitva hagyta a routerén a wifit és valami idegen rákapcsolódott, stb...

2017. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!