Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router összekötése közben...

Két router összekötése közben elakadtam, mert a B eszköz beállításaiba nem tudok belépni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2 TP-Link routert szeretnék összekötni, hogy elérjen a ház végébe is a wifi. Ezek az instrukciók alapján csináltam: [link]

Az eszközöket kábellel kötöttem össze, mindkét eszköz LAN portjába dugtam a kábeleket. Sorban csináltam a dolgokat, azonos az eszközök neve, titkosítása, csatornája, az IP címet viszont nem állítottam át, mivel gyárilag különbözőek voltak (192.198.0.1 és 192.168.1.1). Ezután kikapcsoltam a másodlagos routeren a DHCP-t, és ekkor jött a baj, ugyanis többet nem enged visszalépni ennek a routernek a beállításaiba, hogy a wifit az elsődlegesre tudjam csatlakoztatni. Kábellel működik a B routeren is az internet, és még az elsődleges router beállításaiba is be tudok lépni a másodlagoson keresztül. Fontos lenne viszont, hogy a wifiosztása is működjön, viszont a beállítások nélkül nem tudom, hogy tudnám megcsinálni..

Esetleg valaki el tudná mondani közérthetően, hogy mit rontottam el, illetve segíteni, hogy most mit tudnék csinálni?



2017. máj. 22. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

tplinklogin.net


ezzel is el tudod érni, vagy hosts fájlban megadod az IP-jét


mittudomén


router 192.168.1.1

és akkor a böngésző címsorában a router-t beírva elvileg bejön az IP-je.

2017. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

akkor nem azt csinaltad ami oda van irva..

al router amin nincs dhcp 1.2 es vegu legyen ne 0.1

ott van a leirásban


persze be tudsz lépni igy is a 0.1 végut elérheted ha beirod fixen a gepedbe ip cimet 192.168.0.5 pl, 255.255.255.0

mas nem kell.. ekkor a bongeszoben a 0.1 vegut beirva bejön.


ha az 1.1 et akarod elerni akkor logikusan a 0-t 1 re cseréled..


azt a vegen ha kesz beallitottad jol akkor dhcp-t engedelyezd a winben és beallit mindent .

2017. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!