Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vidéki internettel, ahol csak...

Vidéki internettel, ahol csak DSL meg ADSL meg ilyenek vannak, hogyan lehet normálisan netezni?

Figyelt kérdés

Egy max 2 felhasználónak épp elég, de a leggyorsabb is 15/5 garantált 5/1. Egy családnok hogy elég ez? Mondjuk tegyük fel, ketten néznek HD-ban online filmet. (És akkor nem FHD-ról besztünk, bár azért írtam HD-t, mert sima HD filmet is alig lehet találni online, nem hogy FHD-t. Bár youtube-on lehetne nézni olyan videót...)

Egy valaki még telefonozik, bár az nem használ sokat. Ketten meg multiplayer játékkal játszanak, és közben megy a háttérben 1-2 torrent.

Ez így hogy lehet elég? Egy (nagy)városi optikai pl 100/50 garantált 50/10 ez meg sem kottyan, de nem tudok belegondolni, hogy milyen szörnyű lehet olyan helyen, ahol nincsen optikai net. (Csak kíváncsiságból megnéztem nem egy vidéki falut, de még várost is, ahol nincs optikai, és a fentiek a leggyorsabbak)


2017. máj. 23. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajna azzal kell beérniük. De már nem sokáig :)
2017. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mi van, anyádék megrendelték a digit, azt most te lettél a jani mucsaröcsögén?
2017. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én Pesten lakom. :P
2017. máj. 23. 23:31
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk alapul egy átlagos 5 fős vidéki családot! Bár láthatóan nagyon szeretnéd ferdíteni a dolgokat, de a közhiedelemmel ellentétben egy átlagos 5 fős családra NEM jellemző az, hogy abból ketten online multizzanak, hárman 3 különböző fullDH filmet néttenek, természetesen online streamen, és azért közben még egy 15 torrentet elindítanak, biztos, ami biztos. Ez akárhogy is nézzük, egy nagyon túlerőltetett elképzelés.

A valóság az, hogy egy átlagos 5 tagú családban még az sem túl gyakori, hogy 5 PC legyen, az meg végképp ritka, hogy állandóan mind az öt üzeneljen.

Aki iskolás, az reggeltől délután 3-4-5-ig nincs otthon, aki meg dolgozik, az munkaidejétől függően szintén kihagy egy bő 8 órás intervallumot. Ráadásul otthon is sokszor akad más elfoglaltság, nem ül mindenki napi 8-10 órát a gépnél. A tévé az idősebb korosztálynál még mindig gyakoribb, mint az online filmnézés, de a fiatalabbak számára is vannak műsorok, amiket nem lehet online streammel kiváltani. Jellemzően az 5 fős családból esténként legalább ketten tévézni szoktak, ők értelemszerűen addig nem foglalják a sávszélességet. Az is ritka, hogy egy családban 2 vagy több hardcore gamer legyen. A chatelés, facebookozás jelentéktelen mennyiségű adatforgalmat generál, de ha a nagylány megnéz egy előzőleg letöltött filmet, az sem fogja két vállra fektetni a hálót. De még ha Youtube-on néz egy videót, az sem. Ott meg azért nem tartunk, hogy tele lenne a net használható, magyar nyelvű online HD és 4K stream-oldalakkal. :D

Szóval igen, tök kényelmesen elég egy átlagos családnak az, amit egy falusi szolgáltatás biztosít. A telefonok jelentéktelen mennyiségű adatot használnak, egy átlagos Facebook-chatelés dettó. Az online filmnézés helyett inkább a filmletöltés a gyakoribb, egy 360/480p-s videó megnézése Youtube-on vagy IndaVideón szintén nem dönti romba a hálózatot. Emellett még az öcsike is bőven tud mmultizni. Azt meg nem tudom, hogy honnan vetted, hogy 15/5 a leggyorsabb - bár a többi túlzó állításod fényében nem lep meg némi valótlanság -, itt 12-vel jön a Speedtest szerint, és tegyük hozzá, hogy öcsém épp nagyban játszik. Ja, és nem a legdrágább, itt is elérhető csomagra fizettünk elő.

Ami azt illeti, egy szint fölött már nem nagyon lehet a sebességkülönbséget észrevenni. Kivéve akkor, ha feltöltesz, azt meg lehet végezni akkor, amikor "holt idő" van.

2017. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokáig 10/1 Mbites netet használtunk 6-an. Nem mondom, hogy bőven elég volt, de igazából mindent meg tudtunk csinálni, amit akartunk, max néha egy kicsit várni kellett.
2017. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én jelenleg egy 35 ezer fős városban élek és az utcában a második leggyorsabb internetre vagyunk előfizetve (a másik szolgáltatónál +2mbit/s előny lenne, de tudtomon kívül lett meghosszabbítva a szerződés a mostanival... -.-"

Jelenleg 5,3 mbit/s le és 0,55 mbit/s feltöltési sebességgel kell gazdálkodnunk csupán 8800Ft-os havidíjért cserébe, amit nem is értek hogyan lehetséges, hogy ilyen drága legyen, mert csak 4014 Ft-nak kellene lennie.


3 fős család, ebből 2 gép+2 telefon.

Nagyrészt egyedül használom a netet, de az ideg *** szét, mikor egy 1080p 60FPS-es videó egy pillanatra megakad a Youtuben (1440p-t el is lehet felejteni). Twitch-en meg még rosszabb a helyzet, ott kénytelen vagyok csak 720p-ben nézni a liveokat.

Ha meg netán a másik gépen is megy valamilyen videólejátszás neten meg az én gépemen is, akkor 720p a max...

Multiplayer játékok.. na igen, a legtöbbel amivel játszottam semmi gond, 50-60-80-as ping normális szervereken (ez játékfüggő is amúgy), de pl az ETS2 multiplayerben ilyen nettel egyenesen kidob a szerverről ha zsúfolt helyre megyek. Pár hete 1 hónapon keresztül 7,8 mbit/s volt a letöltés, akkor bírta,( de azóta volt egy nagy vihar és vonalszakadás és vissza leugrott a sebesség, szóval majd lehet felhívni a szolgáltatót...)


Na a másik nagy szívás ezzel a nettel, hogy egy-egy újabb játék mérete simán elérheti a 30 vagy attól még jóval több Gb-ot. Na míg én azt letöltöm hülyét kapok, mert csak éjszaka tölthetem korlátlan sebességben, napközben korlátozva, mert ugye használni is kéne másra is a netet... Ha meg videót akarok nézni teljesen kénytelen vagyok leállítani a letöltést és így egy 60Gb-os játék a nappali szükségszerű korlátozott letöltés miatt simán napokba telik mire lejön...


Na de a végére hagytam a legrosszabb dolgot, a feltöltést...

Ha FB-on küldenék egy képet vagy videót, mire feltölti az egy db képet, addigra szét****m az Entert, hogy küldje már az üzenetet...

Szívesen töltök fel fájlokat felhőbe, de azt is csak éjszaka, mert egy 2 perces telefonnal készített FHD-s videót is 1 óra 10 percen keresztül töltöttem fel. Természetesen ez idő alatt szinte használhatatlan az internet böngészésre is.

Múltkor egy 2 óra 20 perces HD videót töltöttem fel Youtubera... Több, mint két napba telt amíg felment folyamatos feltöltés mellett.

Őszintén szólva míg pár héten keresztül 7,8 Mbit/s-os letöltési sebességünk volt, magát az oldalak betöltődését is gördülékenyebbnek éreztem, de egyébként nem zavaró az 5,4 mbit/s ha nem vagy hozzászokva a sokkal gyorsabbhoz.


Szóval a kérdésre a válasz, igen, lehet vele normálisan netezni, de néha felb** (a fentebb említett okok miatt), hogy igazságtalanul lassú és akkor elküldöm a szolgáltató hivatásos, testéből élő anyukáját valami melegebb éghajlatra. :D

2017. máj. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. máj. 24. 00:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval vidéki nettel nem igen lehet FullHD-ban a youtubera élő videózni. :D
2017. máj. 24. 00:52
 10/10 anonim válasza:

Az a baj veletek srácok, hogy fiatalok vagytok; magam se vagyok egy vénség, de igazi megváltás volt a 128kbps-ről az 512-esre váltani... Amikor a gta:sa egy kerek nap alatt jött le, és szar volt az .iso, miközben már minden haver nyomta, na az az idegesítő, nem az, hogy 4k-ba nem tudsz youtubet nézni.

Jelenleg 200/100-as net van, de nincs érdemi külömbség a 30/5-öshöz képest, sőt, a 15/1-hez sem, vígan elvolt a család azokkal is.

2017. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!