Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Speedtest-n miért mutat átlag...

Zsoltikozma kérdése:

Speedtest-n miért mutat átlag 20-as pinget és játékok esetében miért 100 körüli az érték?

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 09:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Pl: CS:GO-t szoktam néha játszani és közben lefuttatva egy speedtest-t átlag 20-as pinget mutat de a reál érték 100 körül van és nem értem miért. Azon kívül hogy a szolgáltatónak kezdenék panaszkodni más lehetőségem van?
2017. jún. 5. 09:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amit mutat. Ugyanis a ping az adott szerverrel mért válaszidő. A speedtest szerverével 20-as a pinged, nyilván egy jó közeli mérést csináltál.


A játékban pedig egy távoli szerverre kapcsolódsz és a fizikai távolsággal arányosan a ping is nőni fog. Ugyanis minél messzebb kell adatot továbbítani annál tovább tart azt eljuttatni (itt amúgy millisecundomokról van szó, az 1000 ping az 1 másodperc).


Steam beállításokban meg lehet adni a ping tűréshatárt hogy milyen közeli szerverekre kapcsolódj. Ezzel tudod csökkenteni a távolságot. Esetleg még kikapcsolsz mindent ami a netet használja, de ha ez sem segít akkor sem a szolgáltatás rossz hanem az adott szerver leterhelt vagy távoli. Mehetsz vele panaszkodni, de a szolgáltató nem tud mit kezdeni vele.

2017. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mostmár értem mire célzol.

A sztori második fele amit nem írtam le az hogy kb 1 hete kötöttek egy 300MBPS-s routert és azóta tulajdonképpen folyamat 100-as pingjeim vannak. Mielőtt nem volt router hanem kábeles net volt addig a jelem mindig tökéletes volt és a ping is 30-40 körüli volt.

2017. jún. 5. 09:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoval wifizel most? Akkor foleg ne csodalkozz. Szerezz utp kabelt es ugy hasznald ha jatszani akarsz stabilabb kapcsolattal.
2017. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát direktbe kössem be?
2017. jún. 5. 10:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg hát nem nagyon értem hogy mi hogyan megy mef merre kell kötni...

Annyi biztos hogy van egy fekete kábel a routerbe csatlakoztatva,egy fehér aminek a vége nagyobb és egy kisebb ami bemegy a gépbe.

2017. jún. 5. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, igy jo. Azt irtam HA wifizel akkor ne wifizz, ha kabeles akkor oke.
2017. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Speedtest a hozzád fizikailag legközelebbi szerverhez még, a CSGO szerver meg valahol távolabb van.
2017. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bekötöttem direktbe de hogy ne wifiről menjen a dolog de akkor sem változott semmit a ping.
2017. jún. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!