Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom kiíratni C++-ban...

Hogyan tudom kiíratni C++-ban egy két dimenziós tömbből azoknak a "soroknak" a számát, és sorszámát, amiknek az elemei között több, az adott sor átlagánál nagyobb érték van, mint kisebb?

Figyelt kérdés

A feladat az lenne, hogy egy két dimenziós tömbbe bekértem az adatokat, Magassagok[osztaly][diak] formában, azaz

2 osztály, 5 diák

150 152 154 155 158

142 186 147 192 143.


Az adatok bekérése megvan, és ezek alapján hogy tudom kiíratni azokat az osztályokat, amikben több az osztály átlagmagasságánál magasabb diák, mint az alacsonyabb, és utána ezek sorszámát kiírni.


Szóval a példában az

1. osztály: átlag=153,8 --> 3 átlagnál magasabb diák, ezért ez egy ilyen osztály

2. osztály: átlag=162 --> 2 átlagnál magasabb diák, ezért egy nem egy ilyen osztály


Be:

2 5

150 152 154 155 158

142 186 147 192 143


Ki:

1 1



#átlag #C++ #tömb #sorszám #két dimenzió
2017. máj. 1. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Már az adatok feltöltésénél kiszámolod az egyes sorok átlagát.


Aztán végigmész soronként, mindegyikre indítasz egy számlálót és ha az aktuális elem nagyobb mint az átlag, akkor 1-el növeled a számlálód, ha kisebb akkor csökkented. Ha a végére érve pozitív akkor több átlag feletti volt.


Ez pl egy járható út.

2017. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel igazán az a probléma, hogy túl időigényes, és túlfut a program, ami rosszul értékelődik :(
2017. máj. 1. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ELTE progalap tárgyról van szó. Egyik ismerősömnek legalábbis ez volt. Mátrix és kiírni a pont ezt, csak más körítéssel. Ő felrakta a biroba és jó volt.
2017. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Muszáj kétszer végigmenni a sorokon, mert először kell az átlag és csak utána tudod az elemeket számolni.

Valószínűleg csak te írtad meg nagyon lassan, azért hasal el.

2017. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!