Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A barbár szüleim nélkül...

A barbár szüleim nélkül hogyan orvasolhatnám a problémát?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt kezdődött, hirtelen következett be. A pingem a megszokott 40- 42ms- ről 400, majd 4000+-re ugrott. 3- 4 napot vártam de ingadozott, néha órákig 900+-on volt, nem tudtam hova tenni, elmondtam a szüleimnek és kértem hogy forduljanak a szolgáltatóhoz (ezt jómagam azért nem tettem meg, mert erdélyi vagyok és sajnos... igen gyatrán megy a román). Bár nekik is részletesen elmagyaráztam mi a helyzet, képtelenek voltak megérteni (elmondtam én ezt is hogy mi a ping na meg az ms) és a hívás kb. így hangzott: "Az a kis kör (öhöm... és itt a kurzorra gondol) addig forog görbe hogy a rántásom is odaég." (igen... anya volt a vonalban) A szakember így is kitudta hámozni mit akar, és egy reset után már ment is minden a régi kerekvágásban, csakhogy... azóta volt egy szünet, egy netkimaradás és ismét visszatért a probléma. Anya ismét tárcsázott, ezuttal én sem voltam jelen, de nekem csak mérgesen annyit mondott hogy "jól lecseszték" (minthacsak én panaszkodnék 5 max. 8 évesen az ovó- tanítónőmre) Nem tudom mi tévő legyek a probléma fenn áll és én tancstalan vagyok, de a szüleimre nem számíthatok.

2017. jún. 19. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát akkor ennyi.

majd ha elköltözöl, te tudsz üvöltözni az ügyfélszolgálattal.

2017. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert az új lakás mellé nyelvlecke is dukál, hát nem igaz? (nem... odáig még évek kell elteljenek és nem akarom gyermekkorom maradék éveit jóformán net nélkül leélni)
2017. jún. 19. 15:39
 3/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
Akkor próbálj előre leírni pár egyszerű mondatot, akár a szüleid, akár a net segítségével. A probléma egyszerű leírását tartalmazza, illetve a múltkori megoldást.
2017. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmi baj a fordítással, nem egy fogalmazást írtam már meg. Attól tartok megírnám úgyan, felolvasnám neki de nem érteném a válaszát, és ebből adódóan válaszolni sem tudnék neki.
2017. jún. 19. 18:06
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Nos azert a barbarozassal visszavehetnel, nem te sz*rtad a spanyolviaszt. Az idosebb korosztany nem a kepernyo elott nott fel. Nos:

- bemesz a legkozelebbi munkapontjukba, ha magyarlakta teruleten elsz akkor lesz aki megert. Meg akkor is ha a kituzon roman a neve. Ha kell tobbszor is.

- felhivod te magad. Ocsem romantudasa is beka hatsoja alatt van, megis el tudta intezni a bukaresti hivast az Upc-nel. Max ha meg mazlid is van, akad magyarul beszelo is. Peldaul banki ugyben ocsemet visszahivtak par perc utan magyarul.

2017. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hominida ***** válasza:
Cimbora, te Romániában élsz, és feltehetőleg román állampolgár is vagy. Akkor ne kérkedj azzal, hogy a saját hazád hivatalos nyelvét olyan rosszul beszéled, hogy az ügyfélszolgálaton nem tudod elmagyarázni a problémádat. Utálhatod Romániát, nem lennél vele egyedül, de jogi érs erkölcsi kötelességeid is vannak, amelyeket az az állam, amely téged nevelt, több-kevesebb sikerrel, joggal várhat el tőled. Barbár az, aki ennyi (mennyi is?) éven át él egy országban úgy, hogy nem tudja megtanulni a nyelvet. Anyádat pedig tiszteld, mert megpróbált téged rendes emberré nevelni, és megadja, amit tud, például 40 ms-os pinget egy elkényeztetett kölyöknek, mintha enélkül a létezés meddő és elviselhetetlen volna.
2017. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mitha olyannyira sokat tudnál az itteni oktatásról. Magyar közösségben nőttem (és növök) fel,a tanügy meg... műelemzéssel nem tanulod meg a nyelvet. De szívet neki, ahogy látom te nagyon bírod mocskolni, nyílván képben vagy ezzel. (úgy ahogy a családi visszonyommal is)
2017. jún. 19. 21:16
 8/16 A kérdező kommentje:
*mintha, viszonyommal
2017. jún. 19. 21:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Elterunk a kerdestol, de csakis rajtad mulik hogy milyen nyelvet fogsz meg beszelni a magyaron kivul. En, bar szinte akaratlanul, meg tudtam tanulni romanul kozepszinten mar 8ik vegere. Ocsem ugyanabban az iskolaban, kb ugyanazokkal a tanarokkal kb sehol sincs. Sajnos vagy sem, a te erdeked hogy foleg majd felnottkent kommunikalni tudj hivatalos ugyekben is.
2017. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedjünk már, Székelyudvarhelyen nőttem fel (a mai napig 95%-ban magyarlakta város), de már gyerekkoromban beszéltem románul. Csíkszeredai, szatmárnémeti barátaim dettó.
2017. jún. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!