Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A barbár szüleim nélkül...

A barbár szüleim nélkül hogyan orvasolhatnám a problémát?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt kezdődött, hirtelen következett be. A pingem a megszokott 40- 42ms- ről 400, majd 4000+-re ugrott. 3- 4 napot vártam de ingadozott, néha órákig 900+-on volt, nem tudtam hova tenni, elmondtam a szüleimnek és kértem hogy forduljanak a szolgáltatóhoz (ezt jómagam azért nem tettem meg, mert erdélyi vagyok és sajnos... igen gyatrán megy a román). Bár nekik is részletesen elmagyaráztam mi a helyzet, képtelenek voltak megérteni (elmondtam én ezt is hogy mi a ping na meg az ms) és a hívás kb. így hangzott: "Az a kis kör (öhöm... és itt a kurzorra gondol) addig forog görbe hogy a rántásom is odaég." (igen... anya volt a vonalban) A szakember így is kitudta hámozni mit akar, és egy reset után már ment is minden a régi kerekvágásban, csakhogy... azóta volt egy szünet, egy netkimaradás és ismét visszatért a probléma. Anya ismét tárcsázott, ezuttal én sem voltam jelen, de nekem csak mérgesen annyit mondott hogy "jól lecseszték" (minthacsak én panaszkodnék 5 max. 8 évesen az ovó- tanítónőmre) Nem tudom mi tévő legyek a probléma fenn áll és én tancstalan vagyok, de a szüleimre nem számíthatok.

2017. jún. 19. 15:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
" Barbár szülők"-nek hogyan lehet ilyen okos utódja?
2017. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mert nem minden az örökrés. (Kérdére kérdéssel, frappáns válasz részedről...)
2017. jún. 20. 11:18
 13/16 A kérdező kommentje:
*öröklés, kérdésre
2017. jún. 20. 11:18
 14/16 Hominida ***** válasza:

Kölyök, szűnj meg. Idejöttél, hogy vadidegenek előtt már a címmel befeketítsd anyádat azzal, hogy nem ért ahhoz, amihez te is csak azért értesz valamennyire, mert nincs más dolgod, mint a tanulás, ráadásul már csecsszopó korodban a segged alá tolták ezt a technikát. Ezzel itt nem szereztél híveket, fátylat rá, próbálkozz máshol.


De ha akarod, hívd fel a szolgáltatót, hiszen te egy nagyon okos, tanult gyerek vagy, és magyarázd el nekik, hogy sajnos anyukád nem ér rá, pedig neked most igen nagy bánatod van, és anyukád nélkül most nem tudod elmagyarázni, de csinálják meg azt, amit a múltkor csináltak. Akarod, hogy megírjam neked a Google Translate-tel? Stimate furnizor, eu sunt un pic imbecil, dar vă rugăm să-mi dea un acces mai rapid la Internet. Vagy kérj meg egy ovist, hogy diktálja neked levélbe. Azzal ne takarózz, hogy magyarlakta helyen laksz, mert nincs olyan hely Romániában, ahol ne kellene románul beszélni, ha nem is otthon. Az iskolában is csak magyarul beszéltek? Nehéz volna elhinnem. De ha mindig anyukád tolmácsolt neked, akkor pedig köszönd meg neki nagy hálával, hogy ennyire a segítségedre van, pedig már kinőttél a pelenkából.


A ping egyébként nem méri a DNS válaszidőt, sem az útvonal sávszélességét, és lehet, hogy nálad ilyesmi okozza a problémát. Majd a szolgáltató megoldja. Áramtalanítsd a modemet, a routert, mert ezek is hátráltathatják a paketek küldését, szükség esetén reseteld őket saját magad, aztán állítsd be újra, nem nehéz.

2017. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Már ez első mondatoddal olyan szintű müveltséget statuálsz hogy megfontolandó a továbbolvasás. Nem lehetsz valami jártast ha ezt "befeketítés" ként értelmezed, inkább felindúltság, és azt sem bírod értelmezni hogy "elmagyaráztam" (holott benne van a kérdésben), nem vártam el senkitől és semmitől hogy megértse. És hogy ezt egy imádatra méltó dolognak nevezed :D nem tudom hol élsz, de az iskolámban már segélyt lehet felvenni rá (persze... azért meg kell becsülni, és értékelni hisz sokaknak nem adatik meg)
2017. jún. 20. 14:54
 16/16 A kérdező kommentje:
(ohh... és ez van ha csak a fejmosás részét olvasom el, amit javasoltál ideiglenesen tényleg bevált, köszönöm)
2017. jún. 20. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!