Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Európai Uniónak sikrül...

Az Európai Uniónak sikrül betiltani a torrentezést, és az online filmezést?

Figyelt kérdés

Hollandiába már el fogatták és hamarosan már blokkolhassák a torrentoldalakat.


Ha nálunk is blokkolni fogják akkor az online filmes oldalakat a warezoldalakat és fórumoldalaknak is sikerül akkor blokkolniuk?


Ha nálunk is blokkolni fogják (remélem hogy nem) akkor hogy fogjuk ki játszani? Pl: VPN,TOR.


A Windows 10-nek a VPN-je is jó lehet?

Én már teszteltem de nem sikerült csatlakoznia, és csak ingyenes VPN érdekel.


Ha blokkolni fogják a torrentoldalakat akkor ezeket is tudják?

De szerintem ezeket nem tudják, ezeken csak akkor elérhető a tartalom ha le is töltöm a programot


Itt vannak amikre gondolok:


- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]



2017. jún. 19. 15:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Itt van a tv műsor a torrentezésről:


[link]

2017. jún. 19. 15:26
 2/17 anonim ***** válasza:
Kivel fogattak el mit? Egeret egérfogóval?
2017. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon előreszaladtál. Ez pont olyan pánikkeltés mint ami az internetadó körül volt. Ment a vergődés 1-2 hétig és nem lett belőle végül semmi. Magyarország nem Hollandia, és messze nem arról van szó hogy EU-szinten szabályoznának bármit. Hanem arról, hogy Hollandiában felmerült egy ilyen téma, és megkérdezték hogy jogos-e, és kimondták hogy jogos. Ez még nem ugyanaz hogy akkor mostantól mindent tiltanak. És ha tiltják is, mennyibe kerül létrehozni egy új domain-t és folytatni mindent? Nincs olyan gyors a bürökrácia hogy ezt gyorsan kezelje.


Lásd a designer drogok és a C-lista esetét: ha betiltanak egy drogot akkor csinálnak egy másikat ami nincs betiltva, és mehet tovább minden ahogy eddig.

2017. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A tv műsorba örülnek ennek a hírnek.


Akkor szerintetek csak azért verik nagydobra ezt a hírt a hír portálok hogy pánikoljunk? (mint például én)


Ha mégis lesz belőle valami, akkor ezeket amiket be linkeltem oldalakat azokat nem blokkolhatják? Én szerintem mert csak a programba érhetők el a tartalmak és nem a böngészőben.

2017. jún. 19. 15:41
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem fogják betiltani a torrentezést, meg az online filmezést.

Maximum a jogvédett tartalmak terjesztését elősegítő oldalakat, vagy magát a jogvédett tartalmat tároló videómegosztót tilthatják le, vagy foglalhatják le a szervereiket, ami egyébként teljesen jogos lépés. Persze felháborodni fel lehet, de sok értelme nincs. Elő kell fizetni egy legális tartalomszolgáltató szolgáltatására, esetleg másik alternatívát kell keresni (ami ne aggódj, valószínűleg mindig lesz, max nehezebb lesz megtalálni).

2017. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ráadásul ez itt nem a nyugat és hollandia hanem a balkán. Az emberek bármit eltűrnek ahogy a kormányok alakítják az életet, de amint belebegtették (gumicsont) hogy fizetni kellene a letöltés után pluszban, akkor már az utcára mentek az és szétverték az egyik irodát.


Túl leleményes ember a magyar hogy egy ilyen dolog megállítsa.

Amúgy a legális megosztó jó alternatíva lenne, csak ég és a föld a kereset ahhoz képest ami itt van és ami ott van. Nyugaton a szórakoztatóipari termék tényleg szórakozás és van miből költeni rá. Nálunk luxus és vagy mástól veszed el a pénzt, vagy lopod. Ami nem is lopás, hiszen a szerzői jogvédett tartalom letöltése is legális nálunk.

2017. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vannak már olcsón fizetős VPN-ek, nagyon könnyű kijátszani.
2017. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A windows 10 VPN-el nem sikerült csatlakoznom az nCore-hoz.


A HBO GO TV GO NETFLIX en kevés a tartalom főleg a régi filmek.


torrenten meg mindent meg találok.

2017. jún. 19. 16:03
 9/17 A kérdező kommentje:

És az ilyen fűzetős szolgáltatás pá honnap után le törli a filmeket ami nekem nem jó, pár év után meg akarom újra nézni a filmet de addigra le törlik a Netflix-ről.


Inkább maradok az ingyen letöltésnél.


Amiket linkeltem, azokat nem tudják blokkolni mert csak programból érhetők el a tartalom (Jól gondolom szerintetek)?

2017. jún. 19. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem a protokoll blokkolásáról volt szó, hanem az oldalak eléréséről.

Ha letiltják a letoltes.hu oldalt mert azon illegális megosztás van (vagy ahhoz való hozzásegítés), akkor egyszerűen beregisztrálják a letoltes.cc/nu/com/net/org (százféle lehet) címet és megy minden tovább.


És maga a kérdés is csak elméleti, hiszen a kérdéssel ellentétben nem a torrentezés vagy fájlcserélés betiltásáról volt szó és nem EU-szinten.

2017. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!