Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom internet gyorsító...

Telekom internet gyorsító opció? Ez rendeltetésszerű használatnak számítana vagy korlátoznák a netet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A Telekomnál Netmánia S csomagunk van és hát tetű lassú, viszont a mai nap láttam, hogy itt valaki linkelt ilyet, hogy van ilyen Telekom internet gyorsítás...

Erre gondolok:

[link]


Na most több kérdés is felmerült bennem ezzel kapcsolatban.

Egyszerűen az otthoni vezetékes internet csomag mellé kérünk gyorsítást és havonta bruttó 706 Ft-ért meg is kapjuk? :O (csak mert most VALAHOGY 8K felett fizetünk netmánia S-re, de nem én kezelem a szerződést...)

-Nem számláznak külön adatforgalmat ilyenkor?


Olvasom, hogy "nem rendeltetésszerű használat esetén a forgalom lassításra kerül". És bár ott ki van fejtve, hogy a folyamatos "nagy mennyiségű adat továbbítása" stb... nem szabad, de mi számít nagy mennyiségű adatnak?

Általában a havi adatforgalmam 100-200Gb-ra tehető. Ha én most egy GTA 5 méretű játékot letöltök (nyilván nem rendszeresen, de pl havi 1 alkalommal) vagy majdnem napi szinten 4K-s videókat nézek, akkor azért kaphatok korlátozást, ha az internet gyorsító opcióval teszem ezt? Csak mert nekem ez tök normális használatnak számít 2017-ben...


Ha esetleg ez már nem számít rendeltetésszerű használatnak, mert leterhelném a környéken a hálózatot, akkor úgy okés lenne, ha korlátozott letöltéssel töltenék le? PL ha jó esetben jönne 60Mbit/s letöltés..., akkor mondjuk lekorlátoznám, hogy 15-20Mbit/s-tól gyorsabban ne jöjjön... Ilyenkor is lenne belőle probléma?


A válaszokat előre is köszönöm.


2017. jún. 25. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy megkérdeztem egy barátomat aki nem rég kötött velük szerződést, és elvileg múlthónap elejétől már nincs 100 giga korlát 1 hónapra nézve, hanem csak napi 10 giga.

Viszont amikor eléri a 10 gigát, akkor újra indítja a szerkezetet (vagy szoftveren belül), és többször ismét adja 10 gigáig. Szóval az 5 gigát eltörölték biztosan, és ki is játszható. 10 giga azért nem rossz már (havi 300-310 giga)

Mondom neki és ez benne van a szerződésedben, mondta hogy már nincs, hanem csak "nem rendeltetésszerű használat" van, ami ugye megfoghatatlan, de a lényeg, hogy a korlát emelve lett, ami szerintem emelte ennek a minőségét.


És hogy amúgy ez a napi 10 giga mire elég? Teljesen igaza van aki előttem írta, hogy egy steam frissítés már ki is nyírja ezt a limitet, vagy pár fullos youtube videó megnézése, viszont nagyon sokat jelent olyan helyen ahol olyan a net, amilyen, és nincs értelmes konkurencia.


Igazából ha nincs a közeledben borzasztóan nagy város (30-50 ezer feletti), akkor nem igazán fogják kihasználni a környéken ezt a rádiós- 4 G-és részét, és a korlát értelmét veszti. A barátom is ilyen helyen lakik egy kis szabolcsi porfaluban, ahol kb rajta kívül még vagy 10 ember használja 20-30 km-es körzetben, szóval így működhet nála a többszörös limit.


Ha telefonálsz hozzájuk, akkor térjél ki arra, hogy mi lenne ha 2 rézérpárt vezetnének be hozzád? Milyen költséggel csinálnák meg ezt?

Ezzel is növelhetnéd, ugyanis a digitális telefonszolgáltatásnak két része van:

az egyik a gyorsítás, a másik a két érpárral való bevezetés.

Mindkettő működhet, a kérdés, hogy melyiket mennyiért, és milyen feltételekkel csinálják. A gyorsítóst azt tudom, fent le is írtam, viszont a két érpárosról nem tudok sokat. Kb a lényege, hogy összeadódnak a sávszélességek, és így közel duplázod a sebességedet. Régebbi információim vannak, akkor voltak gondok a szinkronizálással (de ez már vagy akár 1,5-2 éves sztori is), viszont nem volt limit (!!), most nem tudom mi van.

2*12 mega rézen, az elég tetszetős (tényleges 2,8-3,25 mega).

Elvileg ahogy látom a honlapon azóta már ez nem opció mint a gyorsító, hanem így vezetik be neked külön, és az ára annyi amennyi a növelt csomag havidíja.


Persze az a biztos ha megérdeklődöd. Ezek fényében meg lesz ott a megoldás. Csak ne hagyd magad szédíteni, és ha azt érzed, hogy ügyfélszolgálatos emberke nincs tisztában vele, akkor köszönj el, és kérj másikat. Vagy akár szánj rá egy napot, és személyesen is keressél fel egyet.

Nekem volt olyan, amikor rákérdeztem ,hogy mennyit bírnak ezek a régi vezetékek? elkezdet nekem az üvegszálas optikáról regélni :D

Mondom okés, azt tudom, hogy nagyon gyors, de ez mennyit bír. A válasz: hivatalosan nem adnak ki ilyen információt, mert az cég titok, illetve már régen mérték.... persze nem ma születtem, mondom akkor az XL minimum garantált sebessége lesz (az amit a fenti hsz-ben írtam), és csak röhögte... mondom okés.

Régebben okosabb méréseket tettek fel, de gondolom tényleg cégtitkot sértet, vagy területi verseny hátrányt jelentet, de még ma is vannak ilyen "tájékoztató" vagy félrevezető méréseik:

[link]

Pár éve még nem röpködtek a 99%-ok, és területre volt bontva, csak ugye rámehettek a konkurensek (leginkább a digi ment a nem 90%-os területekre...töretlen sikerrel)

2017. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez egy írás a két bemenő vonalról, azaz bonding-ról:

[link]

Kicsit PR szagú, de alapvetően helyes írás.


Ez pedig a róla kialakult fórum, érdemes elolvasni, mert lehet magadra találsz valamelyik történetben:

[link]

2017. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kisebb településeken CAT3 kábelek vannak amik 10MBit/s maxot biztosítanak. Ennél többre ne is számíts. Akkor még számold hozzá, hogy ezek képesek hibásodni is idővel és nem tudhatod mikor lett kiépítve a hálózat, de ez az összesnél elmondható max annyi, hogy az újabbak nem olyan régen lettek kiépítve. CAT4 is előfordulhat ami duplája a CAT3-nak, de az inkább nagyobb településeken jellemző. Kisebb városokban már befigyel a CAT5 ami 100MBit/s max sávszélességet biztosít, nagyobb városokban már jellemző a CAT5e, illetve CAT6 avagy az optikai kábel amik már képesek az 1000MBit/s-ra is. Szóval úgy hiszem nem titok a max sávszélesség, csak utána kell érdeklődni. Én iskolából informatika órán tanultam meg ezeket és mivel érdekel megragadt bennem. Amúgy ha változott ez a gyorsító akkor az csak jó, 10GB-al már talán lehet valamit kezdeni főleg ha újra lehet aktiválni 1 nap többször is.
2017. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 BadOomen válasza:
Nekem bevált ! a korlátozás CSAK a mobil adatforgalomra vonatkozik tehát ha pl az ADSL-ed 20Mbit-es akkor Pl 40Mbit-el fogja gyorsítani igy összesen 60 Mbit lesz a letöltés egészen addig amíg a MOBIL(LTE) adatforgalma eléri a 10Gb-ot , innentől nem szűnik meg teljesen viszont csak 5Mbit-et fog már csak gyorsítani az ADSL-en.De, igy is megéri mert lassítás után is nem 20Mbit-el fog jönni hanem 25Mbit-el.Ez a lassítás minden nap hajnali 3 kor nullázódik újabb 10Gb adatforgalomig. azt már nem is mondom hogy lassítás után viszont a feltöltés még mindig az ADSL négyszerese lesz kb. nálam pl. az ADSL 1Mbit-el tud feltölteni, gyorsítóval 10Mbit-et, és a napi adatforgalom elhasználása után még mindig 4Mbit-el tölt fel.Sokan szidják, hogy nem stabil de,ez sajnos a lakhelytől függ.itt pl. nálam kevesen használják az adott tornyot és a lakásban is FULL térerő van 4G-n. az hogy mennyit ad hozzá a gyorsító attól függ mekkora térerő és épp hányan vannak rajta.Nálam stabil már 2 éve használom és az előnye, ha megszakad az egyik vonal akkor automatikusan átveszi a másik, igy gyakorlatilag nincs olyan hogy megszakad a net, mivel az egyik mindig megy, és ha meg is szakad az egyik , pár másodperc múlva csatlakozik is.Én ajánlom! főleg hogy bármikor visszamondhatod ha akarod igy érdemes kipróbálni!
2019. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!