Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek, ha elfelejtettem...

Csabi1993 kérdése:

Mit tehetek, ha elfelejtettem a Wifi jelszavam?

Figyelt kérdés
A napokban történt, hogy a telefonom elfelejtette a wifim jelszavát.A jelszó egy kis fecnire volt felírva, ami sajnos eltűnt...Nagyjából emlékszem mi volt az, de valahogy nem tudom kitalálni.A jelszóváltáshoz szükséges belépési adatok szintén azon a papíron voltak.Így az sem játszik.Hogy tudnám ezt leg egyszerűbben megoldani?
2017. júl. 10. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A router alján kell lenni egy pin kódnak 6-9 számjegyből áll.. ha azt beírod azzal is fel tudsz csatlakozni (ha nincs letiltva az a mód a routerben)
2017. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Reseteld a routert.

Ezután az alapértelmezett felhasználó-jelszó párossal tudod elérni az adminisztrációs felületet, ahol beállíthatod többek közt a wifi jelszavát.

2017. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan sort, ami csak számokból állt, egyet találtam, az 11 jegyű volt, és nem működött...

Hogy tudom resetelni a routert?Ha reseteltem, a wifi jelszón kívül milyen beállításokat kell majd még elvégeznem?

2017. júl. 10. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Resetelni úgy kell, hogy van egy pici 1mm átmérőjű kör alakú lyuk, oda kell tűvel vagy vékony dologgal benyúlni és egy pici gombot kell nyomva tartani, na ez totál alapra állítja szóval kb újra kell konfigurálnod. De van egy mentsvár, ha van van olyan windows os laptop amivel beléptek már a wifidre? Mert a windows-ban meg tudod nézni a wifi kódját amit már egyszer megjegyzett a gép.
2017. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy apró lyukban kell lennie a reset gombnak, általában a router hátoldalán. Valami vékony tárggyal tudod csak megnyomni, pl. egy tollal vagy tűvel. (ha leírnád a pontos típust, akkor pontosabbat is lehetne írni...)


Hogy miket kell még beállítani az több dologtól függ. Többek közt az előfizetésed fajtájától vagy hogy kellenek-e egyéb beállítások (tűzfal, port forwarding stb. stb.)


De amúgy ugyanazokat a dolgokat kell beállítani, mint amiket a beszereléskor beállítottak.

Ha beszereléskor csak összedugták és már ment is, akkor semmi mást nem kell beállítanod a wifi jelszón kívül.


Ennyi infóból csak ilyen általános dolgokat lehet írni. Remélem azért segített.

2017. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen, van egy laptop, ami tudja a wifi jelszót, hogy tudom megnézni rajta?Widows 10-es
2017. júl. 11. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

win + R

cmd /k netsh wlan show profile <hálózat neve> key=clear


A "key content" sorban találod a jelszót.

2017. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ettől talán egyszerűbb így

https://www.youtube.com/watch?v=f4Ryua6lxWY


Angolul beszél, de nem kell tudni angolul, csinálod ugyan azt amit a videóban csinál, kb 5-6 kattintás és máris megvan a wifi jelszód. Természetesen az érintett laptop legyen felkapcsolódva a wifire.


És ha megvan a jelszó írd rá egy papírra és celluxal ragaszd rá a router aljára.

2017. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!