Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Válthatok én a telekomnál...

Válthatok én a telekomnál nagyobb díjcsomagra ha számomra a mostani (10MBit/s) nem megfelelő? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Találtam a telekom oldalán az "Otthoni internet" pontban egy olyan funkciót, hogy megadhatom a címem. A kilistázott internetcsomagok közül (10/20/50/120/1000) a megadott címem alapján kiszürkíti azt amelyik bekötése nem lehetséges a megadott cím szerinti településen. Ez mennyire takarja az igazságot? Mi azért nem váltottunk eddig nagyobb díjcsomagra mert azt mondták 10MBit/s a max lehetséges sávszélesség a mi településünkön. Most akkor ki hazudik? Telekom vagy telekom(a weboldal)? :D Lehetséges ezek szerint nagyobb sávszélességre váltani? Érdemes felhívni őket ezzel kapcsolatban hogy ez mennyire fedi le a valóságot vagy ez csak egy megközelítő adat amit az oldalon olvastam és nem feltétlen fedi le a valóságot tehát felesleges felhívnom őket? A válaszokért előre is nagy köszönet.

2017. júl. 21. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oldaluk nem igazán megbízható, hívd fel őket. Melyik település?(ha akarod privátban küld)
2017. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazából senki sem hazudik, csak senki nem fejtette ki teljesen az igazságot.

Az ország legnagyobb részén lévő kábelhálózat maximálisan 12(-14) megát bír el, ez tényleges letöltésben olyan 1,2-1,5 mega között ingadozik. Ennél többet nem bír el. Ez nagyjából le is fedi az összes magyarországi kábeles internetszolgáltató szerződéses minimum(!!) internet sebesség biztosítását.

DE!

Lehet ennél is nagyobb az interneted, ha mondjuk párhuzamosan több (réz kábel)éren jön az internet, és azután adódik össze egy modem---> majd router segítségével.

Azaz úgy lehetséges ezeken a területeken nagy internet sebesség, hogy nem egy érpáron jön be a házba, hanem párhuzamosan többön keresztül (általában kettő, de van amikor több is), és így az adatcsomag is többön keresztül jöhet gyorsabban. Ez az egyik megoldás.


A másik megoldás, hogy egy mobil(sim kártyás) kapcsolatos rádiós routert adnak neked, és jön a vezetéken a 14 mega, és a fölötte lévő sávszélességet pedig 4G-vel leveszi rádió hullámokon keresztül, és ugyanúgy mint az előzőnél összesíti, és meg is van a széles sáv. (ennek plusz költségei vannak sajnos az előfizetésen túl kb 800-1000 ft/hó)


Ennyi! (:


Mindenképpen hívd fel őket, és tudakold meg, hogy Neked milyen lehetőséged van erre. Én a párhuzamos érbevezetését ajánlanám leginkább.

Illetve milyen műszaki paraméterekkel rendelkező eszközt adnának otthonra, ez sem utolsó dolog, bár ebbe nagy beleszólásod nincs, de azért jobb tudni ezt is előre.

2017. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok hogy milyen vezetékhálózat van ezen a településen és az mennyit tud max (vagyis eddig tudtam?). A 4G-s megoldásról is tudok, de azt inkább kihagynám, nem éri meg hogy napi szinten le van korlátozva mennyit használhatok el gyorsítva utána meg lesz az alap ami vezetéken jön. Arról a több kábel használatáról már olvastam, de most értettem meg hogyan is működne. Szóval akkor kizárásos alapon a több kábel használata mellett döntünk szerintem. Már csak fel kell őket hívni, de lehet elhajtanak minket, hogy nem lehetséges nagyobb sávszélesség és nem oldják meg ezt több kábelen. Aztán lehet, hogy mégis megoldják, nem tudom. Van ismerősünk a telekomnál, tőle tudtuk meg régebben azt is, hogy nagyobb sávszélességet nem igazán lehet kötni ide.
2017. júl. 21. 13:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Régebben mondták, hogy 10MBit-es sávszélességet bír csak el max ez a vezetékhálózat nálunk úgyhogy remélem most már más a helyzet előjönnek ezzel a lehetőséggel amit itt leírtál nekem.
2017. júl. 21. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezed, és úgyis ha a vezeték hálózat nem bírja, akkor úgy fogják csinálni automatikusan. Ezt kérni sem kell.
2017. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg vedd figyelembe a technológia változását is.

2 éve nekem is azt mondták, hogy 20 mega a maximum, 1 év múlva meg rámsóztak egy 50est ugyanazon a kábelen, és jön is viszonylag rendesen. Ők is fejlesztik a hálózatot.

2017. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem. Pontosabban rossz minőségű a kábelhálózat itt azért hiába is köttetnénk nagyobbat nem jönne az a sávszélesség max 10MBit, legalább is ezt mondták akkor. Viszont egy próbát megér, rá fogunk kérdezni hátha.
2017. júl. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!