Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent a (#) smiley?

Mit jelent a (#) smiley?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában így semmit. Ez nem hangulatjel hanem a hashtag. Ha valamikor hangulat is volt, mára már teljesen más értelemben használják, és önmagában sosem mert nem értelmezhető:


[link]

2017. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régi ilyen külföldi rajzfilmekben nem az ideges embereknek rajzoltak ilyen a homlokára? Hogy annyira dühös, hogy kidagadnak az erei, vagy feszült, mert stresszes helyzetbe csöppent bele. Amúgy én nem tudom. Amúgy nem tudom, jelent-e így valamit, hogy zárójelben van. Viszont, ha jelent, akkor a zárójel valszeg a fejet jelképezi. Vagy lehet, hogy csak valamire fel akarja hívni a figyelmet, hogy mondjuk odaírta az azt a zárójeles jelet megelőző mondatában, hogy, mondjuk ez volt a vége, hogy: "És így legelészett a póniló. (#) Tehát így, és lehet, hogy azt jelenti, hogy zárójelbe megjegyzi, hogy amúgy ha hashtag-gel rákeresel arra, hogy póniló, tehát így #póniló; akkor kidob egy csomó olyan egyéb találatot, ahol pónilovakról van szó. Én ilyenekre tudnék gondolni, most így hirtelen ezek jutottak eszembe ezzel kapcsolatban. Plusz, ha te beszélgettél valakivel, akkor lehet, hogy ha megkérdezed, akkor ő is megmondja, kivéve, ha annyira ideges, és azért kaptad azt a jelet. Mert lehet, hogy ezt mindentől függetelenül ő találta ki magának, hogy ezt majd használni fogja, és az ő számára ez így egy egyéni jelentéssel bír, tehát lehet, hogy ő fejlesztette ki, és akkor ő tudja megmondani, hogy ő személy szerint mire használja, mit akar kifejezni vele. Vagy akár lehet az is, hogy "áthúzza", hogy "felejtsd el, amit az előbb írtam." -akár ilyesmit is jelenthet. Vagy ilyen blablablának is meg lehetne talán feleltetni, hogy "beszélsz te itt minden zagyvaságot össze-vissza." Vagy esetleg vannak olyan filmek, amikben a rabok a falakat karcolásszák, és ha 5 összegyűlt, akkor az ötödik vonalat keresztbe húzzák az előző 4 függőleges strigulán, hogy már annyi napja vannak ott; és lehet, hogy ő strigulázott neked egyet, hogy "na, mégegy badarság, amit ma tőle hallottam." Lehet, hogy azokat számlálja:) Hogy esetleg őszerinte valami naiv, vagy buta, vagy nem helytálló megállapításra jutottál. Esetleg akkora sületlenséget is mondhattál neki, hogy összekaparászta tőle az arcát. Szóval nekem ezek jutottak most így hirtelen az eszembe, aztán ha megkérdezed, hátha megmondja, hogy konkrétan mit szeretne ezzel kifejezni, a tudtodra adni.
2017. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem én kaptam. De most a dühöt jelenti.
2017. aug. 27. 17:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat. De most a dühöt jelenti?
2017. aug. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!