Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudok kezdeni az ellen,...

Mit tudok kezdeni az ellen, ha laggolok amikor valaki elkezd youtube-ozni? Bővebbem lent.

Figyelt kérdés
Adott egy kapcsolar 10MBit/s letöltésési sebességgel és 0.50MBit/s feltöltési sebességgel. Eleve nem is jön ez a sebesség és cseszhetem, mert 1/0.1 a garantált le/fel sebesség. 5.82 le, 0.25 fel. Ennyi jön, de akkor is. Ez hogy a ménköves búbánatba laggol be 1000-től 30 000ms-ig akár egy youtube videótól? Szabadna ennek egyáltalán akárhogy is laggolnia??? Szerintem nem mivel én ismerek olyat akinek ennél kisebb sávszélesség sem mellett laggol be YT-ozás közben. Telekomról van szó amúgy, már a 3. routerünk van tőlük.

2017. szept. 8. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:

És a router be van lőve? Mert gyanítom, amikor a youtube

az elején belekezd bufferelni, akkor a játékokat parkoló-

pályára teszi. Alapból 99% úgy van belőve, hogy a web a

legfontosabb.

QOS és társait át kellene tanulmányozni :)

2017. szept. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyne lagolna be, nekem is lagol, ha itthon netezik még valaki, pedig 30/5-ös netem van és jön is ennyivel. Routert kell beállítani, ha be lehet, packet priority-t kéne megadni, de ezt nem minden router tudja, sőt.
2017. szept. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem laggol be, pedig nekem is ilyen netem van. Az mondjuk más kérdés, hogy nem az ő routerüket használom, DSL modem van és saját router.
2017. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Segítenél ebben? Őszintén, nem is nagyon ismerem a szolgáltató által biztosítótt modemet és annak kezelőfelületét ami egyébként egy Speedport W724V Type Ci modell. Annyit tudok, hogy kissé szegényes beállítási lehetőségekben, de remélem azért az általad említett funkciókat megtalálom benne.
2017. szept. 8. 15:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát. QOS felejtős, nem tudom beállítani mivel híján van ennek a funkciónak. Fantasztikus... Ja, nem. Egyébként sem jön elegendő sávszélesség, hisz nem közel 6MBit-es netért van előfizetve hanem 10MBit-esre, ne húzzanak már le ennyire... Asszem érik még egy modem csere és egy betelefonálás.
2017. szept. 8. 15:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Oha. Nem számítottam rá. Tegnap este megelégeltem ezt a kapcsolatot és felhúztam magam nem is kicsit. Szerencsére uraltam magam és leírtam nekik a szerény véleményemet egy hibajelentés alkalmával mégis milyen jó a kínált kapcsolat amiért mi előfizetünk (káromkodást mellőzve, de kő keményen és realisztikusan :D). Ma jött a telefon, holnap jönnek ránéznek, sőt, a legmagasabb itt elérhető hálózatot kötik most be ide továbbá egy modem csere is megtörténik. Valamilyen start csomagról van szó. A lényeg, a telekom oldalán a cím alapján való keresés szerint az itt köttethető max sávszélesség 50MBit/s. Elméletben ez igaz, amivel kapcsolatban amúgy itt már kérdeztem egyszer, de nem elérhető a gyakorlatban mégsem az 50MBit/s hiába fizetnénk elő rá mivel messze vagyunk a crossbar-tól :/ Azt mondták maximum 15-30MBit/s letöltési sebességre számítsunk, és a csomag lényege pontosan ez, hogy a maximum itt elérhető sávszélességet hozza ki, ami ez esetben annyi amennyit írtam. Ez mellé szerintem (ha arányaiban nézem) 0.75-1.5MBit/s feltöltési sebesség fog járni. Szóval, mivel modem csere is lesz azt is alaposan áttanulmányozom és ránézek lesz-e benne QOS funkció. Abból is kiindulva, hogy nagyobb sávszélességet kell tudnia kezelnie az eszköznek amit adnak csak remélni tudom, hogy extra funkciók is lesznek benne a mostanihoz képest ami többek között az ami nekem kellene.
2017. szept. 8. 16:56
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy elég komoly eszközt adtak. Nagyon erős a wifi-je. A másik szobába a gyenge wifi miatt kellett egy külön router. Igazából most már nem kell mert a szogáltató routerének wifi-je is képes elérni a másik szobába. Mind1 is, ami számomra lényeges, hogy van benne QOS is szerencsére. Be lesz majd állítva, köszönöm a segítséget.
2017. szept. 9. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!