Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik a Bitcoin?

Hogy működik a Bitcoin?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem akkor gyakorlatilag ez egy fantom cég, vagy valami hasonló, szóval teljesen a tőzsdén van az egész és úgy nyerészkednek, hogy közben semmit sem csinálnak.


Érdekes infókat hallottam erről a "vállalatról" miszerint többszörösére emelkedett a bitcoin értéke az elmúlt években most egy coin értéke 4k dollár felett van jócskán. Szerintetek érdemes lehet befektetni ebbe pár 100 ezret?

Nekem ez nagyon a forex-re emlékeztet ez a bitcoin, ahol egy nap alatt lehetsz milliomos de méginkább elvesztheted amid van.

Próbálkoztatok már hasonlóval?

Hogy működik a kifizetés meg hasonló dolgok ennél a cégnél?

Ha van nyereséged akkor az után hogy adózol?

Hasonló kérdésekre szeretnék választ kapni, ha esetleg valaki tapasztaltabb ez ügyben.



2017. szept. 8. 23:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A Bitcoin önmagában egy tiszta matematikán alapuló, nyílt forrsákódú virtuális kriptovaluta

[link]

egy bankoktól független, anoním és decentralizált fizetőeszköz, amit elsősorban az online világban használatos.


Ne keverjük össze a kriptovalutákat meglovagoló piramisjátékokkal - mint például a Onecoin!

2017. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet, kínálat törvénye alapján van ennek is az ára.

FIX mennyiségű BitCon érhető el, és az anonimitást kihasználva,

bizonyos nem legális tevékenységgel foglalkozók ebbe kérik a "váltság" díjat.

Ezért is duplázódott meg nem olyan rég, mert megnőtt előbbi okból a kereslet.

2017. szept. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most olyan 4500 dollár között van egy bitcoin, van esetleg arra lehetőség, hogy ennek a "tört" részét vegyem csak meg?
2017. szept. 10. 01:03
 4/16 anonim ***** válasza:
van, "centek" töredékét is lehet venni. :-)
2017. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A bitcoin egy ún. kriptodeviza (olyan szó, hogy kriptovaluta nem létezik). Tartozik hozzá egy nyilvános főkönyv egy speciális, blokkláncnak nevezett adatbázisban és egy bonyolult eljárás ami egy nagy P2P hálózaton belüli konszenzussal állapítja meg, hogy a beküldött tranzakciók érvényesek, szabályosak-e. Az egészet pedig tulajdonképpen a kriptográfia és a játékelmélet tartja össze. Nem öt perc megérteni, hogy hogy működik pontosan, de tele van az internet jó leírásokkal.


A Bitcoin mögött nem áll semmilyen cég. Decentralizáltan működik. Akik irányítják azok a fejlesztők és a nagyobb bányászok.


Több tucatnyi tőzsdén lehet bitcoinnal kereskedni. Legismertebb talán Coinbase, de ha ajánlanom kéne talán a Kraken-t mondanám.


A kifizetés természetesen nem a bitcoinion múlik, hanem azon a tőzsdén, ahol eladod.


Úgy adózol, ahogy bevallod. A bitcoin bár nem teljesen anonim, a NAV szerintem nem tud utánajárni, hogy neked mennyi jövedelmed keletkezett bitcoinból.


Szerintem most egy kicsit drága. Túl gyorsan emelkedett túl sokat, de hosszú távra ezen az árszinten is megéri talán beszállni. Ha leesne 2-3 ezer közé, akkor viszont egyértelműen vétel a dolog.


Legnagyobb előnye a hagyományos pénzhez képest, hogy közvetítő nélkül és percek alatt tudsz pénzt utalni bárhová a világon, relatíve olcsón. A hagyományos bankban tartott pénzzel az a fő gond, hogy ha nagy a baj, adódhat úgy, hogy a bankból nem tudod kivenni a pénzedet (lásd pl. Ciprus vagy Görögország esetét pár évvel ezelőtt). Ha vigyázol a privát kulcsodra, akkor a bitcoinjaidat senki nem tudja tőled elvenni mindaddig amíg internet létezik a világon. Mostanában a dél-koreaiak vettek nagyon sok kriptodevizát. Lehet, hogy tartanak valamitől?


Hátránya, hogy jelenleg nem tud másodpercenként 5-6 tranzakciónál többet kezelni. (ez a szám a Visánál pl. több ezerre rúg) de az igény már most nagyobb lenne, ezért eléggé felment a tranzakciós díj, 4-5 dollárba is belekerülhet (összegtől függetlenül). De nem marad ez mindig így, a bitcoin egy folyamatos fejlesztés alatt álló dolog. Sokan és keményen dolgoznak ezeknek a problémáknak a leküzdésében. Addig is kisebb tranzakciókra manapság sokkal jobbak az ún. altcoinok: az Ether, a Litecoin, a Dash, a Monero vagy a Bitcoin Cash.


További hátránya, hogy a privát kulcsodra neked kell vigyáznod. Egyedül a te felelősséged, és ha privát kulcsodat elveszted vagy ellopják, akkor sírhatsz a pénzed után, senki a világon nem fog rajtad segíteni (Ezzel szemben, ha egy bank ahol a pénzed tartod csődbe megy, kifizet téged az állam. Ha pedig a maszkos bácsi bemegy pisztollyal, akkor is a bank pénzét rabolja el, nem a tiedet.)

2017. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"olyan szó, hogy kriptovaluta nem létezik"

A Google szerint van.


112000 találat:

[link]

vs. 4900 találat:

[link]

2017. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy szót sokan használnak, még nem feltétlenül lesz helyes.


Azonban a bitcoin deviza voltával kapcsolatban, most hogy újra megnéztem a definíciót, valószínűleg nincs igazam.

Igazából sem a deviza, sem a valuta nem 100%-osan jó szó rá. A valuta leginkább készpénz, a deviza pedig valamilyen külföldi pénzben fennálló követelés (számlapénz, csekk, ilyesmi)

A bitcoin nem testesít meg semmiféle követelést, legtöbb tekintetben inkább hasonlít a készpénzre mint a számlapénzre, úgyhogy lehet, hogy nem is annyira rossz az a kriptovaluta szó. Mostantól megadom magam neki. Ez különben is csak nyelvtannáculás. :)

2017. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Szerintetek érdemes lehet befektetni ebbe pár 100 ezret?

Nekem ez nagyon a forex-re emlékeztet ez a bitcoin, ahol egy nap alatt lehetsz milliomos de méginkább elvesztheted amid van."


Ha száz ezer az össz vagyonod , akkor nem javaslom, hogy befektetsd bitcoinba vagy részvénybe. Mert akkor valóban elvesztheted amid van. Ha pl. egymilliód van akkor már érdemes 100 ezret befektetni, vagy talán többet is, de az egészet befektetni valóban kockázatos.


Eleve a befektetés nem megélhetésről szól, nem azoknak érdemes befektetni akiknek csak tejre meg párizsira, zsemlére telik, hanem azoknak akiknek van kockáztatható vagyonuk is.

2017. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A bitcoin bár nem teljesen anonim, a NAV szerintem nem tud utánajárni, hogy neked mennyi jövedelmed keletkezett bitcoinból. "


Annak nem, de ha a bitcoin árfolyamnyerességből olyasmit akarsz venni, amit lát a nav (autó, ház, stb), és a normál adózott jövedelmedből nem tudnád megvenni, akkor bizony adózni kell utána, másképp a nav megkérdezheti, milyen adózott jövedelemből vetted. Árfolyamnyerességként adózhatod le.

2017. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a párizsi a kérdés nálam, csak szeretnék a megkeresett pénzemből lehetőleg többet csinálni minden lekötés meg szerződés meg hasonló bonyodalmak nélkül és kockázatot se nagyon akarok vállalni vele, bár tudom, hogy mivel ez a tőzsdén van lehet, hogy bedől egyik napról a másikra, bár mivel ők nem egy bank, ezért szerintem csődbe sose fognak menni, mert nem kell kifizetniük semmit senkinek, csak egy virtuális csereeszközt és annak a platformját biztosítják.


Én nem mo-n élek, ezért a nav-al nem igen lenne dolgom, ha minden jól megy :-) Nyilván a helyi megfelelőjével már lehet gond. De felmerül bennem a kérdés, hogy elvileg bankszámlára utalják el a pénzemet, vagy én utalom át és annak nyoma marad, szóval akkor adót mindenképp vonnak le nem?

2017. szept. 19. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!